Chojnicki Boxing Team uznany za najlepszy na Pomorzu

2023-01-03 09:10:50  |  opr. red. (ao) fot. Aleksander Fudali

W klasyfikacji wszystkich klubów bokserskich na rok 2022 uplasował się na 5. miejscu w Polsce. Uznanie zdobyła także gala "Chojnicki Boxing Show" zorganizowana z okazji XV-lecia klubu.

W zestawieniu znalazły się kluby, których zawodnicy potwierdzili swoje umiejętności i uzyskali dzięki temu punkty podczas współzawodnictwa sportowego. Pod uwagę brane były kategorie wiekowe: młodzika 14 lat, juniora młodszego 15-16 lat, juniora 17-18 lat oraz młodzieżowca 19-23 lata.

Tak wysokie miejsce w rankingu chojnicki klub zawdzięcza przede wszystkim wypracowanym w ciągu ubiegłego roku sukcesom. Podopieczni Marcina Gruchały w 2022 r. przywieźli aż 10 medali rangi Mistrzostw Polski, w tym trzy złote, pięć srebrnych i dwa brązowe oraz nagrody drużynowe dla jednego z najlepszych klubów w Polsce.

Wysoko oceniona przez Pomorską Federację Sportu oraz Urząd Marszałkowski została również gala boksu zorganizowana z okazji XV-lecia klubu pn. "Chojnicki Boxing Show", którą oglądało blisko tysiąc osób.

- Cieszę się że możemy tak pięknie promować miasto, gminę i powiat oraz utrzymywać nas wysoko w rankingach. W zeszłym roku byliśmy sklasyfikowani na trzecim miejscu w tym roku jest piąte - powiedział prezes Boxing Team Andrzej Mielke.