Strona główna

Walka X-lecia w Chojnicach!

Walka X-lecia w Chojnicach!

2017-09-16 11:21:16  |  Gruchała Team

W ostatnią sobotę września kibice zobaczą na żywo walki z udziałem czołowych zawodników Chojnic. Atrakcją będą walki z udziałem byłych wychowanków Kazimierza Poterackiego.


Odbędzie się również wydarzenie bez precedensu. Na przeciwko siebie staną nestorzy chojnickiego pięściarstwa - Kazimierz Poteracki oraz Bogdan Gruchała. Walka odbędzie się na dystansie 3 rund po 1,5 minuty. Organizatorzy "Gruchała Team" z przyjemnością informują, że sędzią ringowym tej walki będzie wychowanek "Chojnickiego Papy" były pięściarz m.in. Gwardii Warszawa a obecnie Arbiter Międzynarodowy Krzysztof Wójcik.

Kazimierza Poterackiego w Chojnicach znają chyba wszyscy fani pięściarstwa i sportu. Mimo 72 lat nie ma on problemu, by wyjść do ringu. – Pieniędzy i strachu to ja nigdy nie miałem – mówi w swoim stylu Poteracki. Ostatni raz walczył pokazowo 10 lat temu. – Ciosy będą, nie umawiamy się, bo w boksie nie idzie się umawiać. Pot na treningach wylewa już jego rywal, 62 - letni Bogdan Gruchała, również były bokser, a prywatnie ojciec organizatora gali Marcina Gruchały. – Trenuję codziennie. Zapraszam wszystkich na galę – mówi Gruchała senior. Obaj panowie znają się już 50 lat. Obaj pomagają w klubie Boxing Team i na jego 10 - lecie zgodzili się stoczyć pojedynek. Co warto podkreślić, między nimi nie ma żadnych sporów i kłótni.
Mam 40 lat, ale od dobrych 30 lat słyszę przy różnych okazjach między nimi docinki, który był lub jest lepszy. No to sprawdzimy – śmieje się Marcin Gruchała, organizator gali. – Będzie to pojedynek na serio, nie będzie klepania się. Nie odpuszczą i będą chcieli udowodnić młodszym, że są w stanie stoczyć pojedynek.

Na obchody 10-lecia Boxing Team Chojnice zaproszenie przyjął klub sportowy Boxing Sokółka, którego trenerem jest jeden z najlepszych szkoleniowców w naszym kraju, były selekcjoner Młodzieżowej Kadry Polski Kobiet Tomasz Potapczyk - Przyjedziemy na kilka dni przed galą i będziemy wspólnie trenowali z ekipa z Chojnic,a później oficjalne pojedynki. W składzie ekipy z Podlasia nie zabraknie utytułowanych zawodników takich jak : Wice-Mistrz Polski seniorów Andrzej Szkuta, Mistrz Polski Kadetów Sebastian Lubecki czy Mistrzyni Polski Róża Asanowicz.

Kolejny wychowanek Kazimierza Poterackiego, który postanowił sprawdzić swoje umiejętności w ringu to 46 letni Artur Świerk - były Mistrz Okręgu oraz Mistrz Makroregionu. Największe sukcesy odnosił w latach 80-tych. Stoczył 122 walki z których większość wygrał. Reprezentował barwy Chojniczanki Chojnice oraz Startu Elbląg. Walka przewidziana jest na 3 rundy po 2 minuty.

Powracający po kilkuletniej przerwie do pięściarstwa Piotr Gruchała stoczy swój pierwszy punktowany pojedynek i to przed własną publicznością. Jak mówi trener Marcin Gruchała - Dobrze się stało, że Piotr zdecydował się na dalszą przygodę z boksem. Uczestniczył w tygodniowym zgrupowaniu klubowym nad morzem, stoczył walkę towarzyską w Sępólnie Krajeńskim, poprawił wiele elementów a więc czas na pierwszy poważny sprawdzian. Nie zabraknie walk olimpijskich z udziałem medalistów Mistrzostw Polski. W ringu pojawią się Piotr Szczukowski, Patryk Wardyn, Kewin Gruchała, Maciej Kotlęga oraz Wiktoria Dąbrowska.

Od poniedziałku bilety są dostępne na "Chojnicki Boxing Show 6". Można je kupić można na małej sali Centrum Parku w poniedziałek, środę i czwartek w godzinach od 17:00 do 18:30.
Bilety do strefy VIP zostały wyprzedane.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl