Strona główna

Domowe sposoby na katar u dziecka

Domowe sposoby na katar u dziecka

2022-12-03 20:53:12  |  materiał partnera

Twoja pociecha znów zapadła na infekcję? Nie chcesz faszerować jej chemicznymi preparatami? Sprawdź domowe sposoby na przeziębienie u dziecka. W mig poradzą sobie z katarem i z innymi objawami, a jednocześnie nie zaszkodzą.


Sposoby na katar u dziecka, czy inne objawy przeziębienia, są bardzo liczne. Najbardziej znane to picie herbaty z sokiem malinowym czy przyjmowanie czosnku. Nie warto jednak decydować się na wszystkie popularne sposoby w pośpiechu. Mogą bowiem okazać się nieefektywne. Koniecznie sprawdź te poniższe – są naprawdę efektywne i dzięki nim twoje dziecko poczuje ulgę tu i teraz.

Syrop z bzem idealny na katar

Ten domowy środek działa przeciwbakteryjnie i antywirusowo. Doskonale sprawdza się w profilaktyce przeziębieniowej i we wczesnych fazach infekcji. Może być również podawany dzieciom. W ich przypadku najlepiej przyjmować około dwóch łyżek dziennie profilaktycznie, a w przypadku fazy przeziębieniowej pół łyżki. Nie należy przyjmować syropu z bzu na raz w dużych ilościach - nic to nie da. Sprawdź przepis na domowy syrop z bzem.

Olejek z oregano idealny na przeziębienie

Olejek z oregano w ostatnich latach zdobył dużą popularność. Poznano się na jego mocnych przeciwzapalnych właściwościach. Najlepiej sprawdza się przy infekcjach bakteryjnych, grzybiczych i jako naturalna alternatywa dla chemicznego antybiotyku. Warto jednak zwracać uwagę na to, co się kupuje. Bardzo często bowiem “naturalny olejek z oregano 100%” to nic innego jak oregano rozcieńczone w oliwie. Pamiętaj również, aby stosować ten produkt zgodnie z przeznaczeniem – stosowne informacje znajdziesz na opakowaniu. W przypadku leczenia przeziębienia, warto skonsultować kwestie przyjmowania tego typu olejku z lekarzem czy innym specjalistą.

Olejek tymiankowy dla dzieci powyżej trzeciego roku życia

Olejek z tymiankowy to kolejny świetny sposób na katar. Najlepiej stosować go w walce z dolegliwościami oraz chorobami górnych dróg oddechowych. Charakteryzuje się działaniem przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Świetnie zwiększa odporność organizmu i może sprawdzić się jako naturalny antybiotyk. Pomaga nie tylko na katar, ale także stany zapalne oskrzeli czy krtani. Zabezpiecza także przed powrotem infekcji. Warto, by stosowali go również astmatycy i zatokowcy.

Sposoby na katar i przeziębienie u dziecka – olejki eteryczne

W leczeniu infekcji u dziecka, a przede wszystkim w jej zapobieganiu, warto sięgać po olejki eteryczne. Wspomniane już olejek tymiankowy czy oregano sprawdzą się na pewno, ale nie można pomijać również olejku eukaliptusowego czy pomarańczowego. By ulżyć swojej pociesze, warto sięgnąć również po gotowe maści i ziołowe sole, które przywrócą lekki oddech.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl