Strona główna

Uroczyste rozdanie nagród w konkursie 'Barwy jesieni'

Uroczyste rozdanie nagród w konkursie 'Barwy jesieni'

2022-10-24 10:03:47  |  ChCK

22 października w Chojnickim Centrum Kultury laureaci konkursu "Barwy jesieni" odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wydarzeniu towarzyszyły występy dzieci i młodzieży oraz wystawy pejzażu i nagrodzonych prac.


W sobotę o godzinie 11:00 na scenie Chojnickiego Centrum Kultury odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie plastycznym, którego tegoroczna edycja zatytułowana była "Mocny kolor jesieni".

Dla nagrodzonych wystąpili laureaci Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Eko-Art. Reżyser Grzegorz Szlanga wraz z recytatorami przedstawił etiudę teatralną dedykowaną przyrodzie i ekologii. Dzieci w nowatorski sposób zaprezentowały utwory poetyckie, opowiadające o pięknie przyrody i konieczności dbania o jej nieskazitelne walory.Wszyscy młodzi artyści otrzymali gromkie brawa od publiczności.

Po uroczystym wręczeniu nagród laureaci konkursu "Barwy jesieni" obejrzeli film edukacyjny o parkach narodowych i udali się na zwiedzanie wystaw. Pan Grzegorz Szlanga zaprosił młodych adeptów sztuki i miłośników przyrody do obejrzenia twórczości prof. Jacka Jarczewskiego i Jarosławy Pabich-Szmyt pt. "Strukturalne koniugacje". Następnie goście ChCK udali się na wystawę plenerową prezentującą nagrodzone prace w konkursie. Wystawa dostępna jest w gablotach przy budynku ChCK od strony Wzgórza Ewangelickiego.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne - TUTAJ.

Organizatorzy:

Chojnickie Centrum Kultury

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

Współorganizatorzy:

Zaborski Park Krajobrazowy

Park Narodowy "Bory Tucholskie"

Gratulujemy!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl