Zofia Gil i Piotr Sołtysiak bezkonkurencyjni na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

2022-10-04 10:22:56  |  Mariusz Sołtysiak SailingNet Team

Zawodnicy ChKŻ świetnie poradzili sobie na regatach w Pieczyskach kilkukrotnie stając na podium.

W dniach 01-02.10.2022 odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Pieczyskach. W regatach startowali zawodnicy z klubów z Gdyni, Gdańska, Chojnic, Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Świecia, Grudziądza, Mechelinek i Charzyków. Łącznie ponad 100 zawodników. W ciągu dwóch dni udało się przeprowadzić 6 wyścigów w zmiennych warunkach wiatrowych. Wspaniały wynik osiągnęli zawodnicy CHKŻ Chojnice. Piotr Sołtysiak wygrał 4 wyścigi a dwa razy przypłynął trzeci. Natomiast koleżanka klubowa Zofia Gil wygrała 2 wyścigi a w pozostałych była druga i raz piąta.  Chłopcy i dziewczynki startowali osobno. W rezultacie wygrali swoje kategorie z dużą przewagą punktową.

Pozostali zawodnicy klubowi również zajmowali miejsca na podium w poszczególnych wyścigach oraz co najważniejsze zdobywali nowe doświadczenie, które z pewnością zaprocentują w kolejnym sezonie. Gratulujemy!

Poniżej wyniki regat wszystkich zawodników CHKŻ.