Strona główna

Wystawa grafik i malarstwa Eva Trabszo

Wystawa grafik i malarstwa Eva Trabszo

2022-07-20 19:59:08  |  ChCK

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza od 19 lipca do 18 sierpnia na wystawę pt. "JA, KOBIETA", której autorką jest Ambasadorka Kultury Pomorza, rodowita chojniczanka Eva Trabszo.


Eva Trabszo (z domu: Ewa Abramek) urodzona i wychowana w Chojnicach, obecnie na stałe mieszkająca i tworząca w Londynie, w Wielkiej Brytanii.

Rozpoczęła bardzo wcześnie, jako dziecko i wiele z tego, czym nasiąkneła pochodzi z domu rodzinnego, gdzie panował szacunek i zachwyt nad sztuką, jej widzeniem i tworzeniem. Swoją technikę szkicu ćwiczyła przez lata młodości, natomiast zamiast Akademii Sztuk Pięknych skończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Gdańskim.

Największym mentorem i guru sztuki pozostała na zawsze mama, Marianna Abramek, z którą Ewa stawiała tak pierwsze kroki na polu szkicu jak również szlifowała detale widzenia, czucia i realistycznego przedstawienia otaczającego świata. W wieku 16 lat nagła śmierć mamy sprawiła, ze ten świat się zatrzymał i ostatecznie przestał istnieć.

Przerwa trwała długo. Czas uzdrawiania zabrał ponad 27 lat, a wypełniony był czasem poświęconym własnej rodzinie, zmianie miasta, a później kraju zamieszkania, zbieraniu doświadczeń i wzrastaniu dzięki niezliczonym szkoleniom i pracy dla wielkich tego świata: Giorgio Armani, J.P.Tod's, Harrod's, żeby zakończyć jako Make Up Artist dla Yves Saint Laurent, Dolce&Gabbana, Gucci. Bliskość świata mody przyniosła wielkie przeżycia i pięknych ludzi, a obsługa świata celebrytów i docenienie wysokiego standardu serwisu sprawiły, że decyzja o rozpoczęciu własnej drogi sztuki była już nieunikniona.

W 2015 podczas jednej z wizyt w ukochanej Polsce odnaleziony został stary, częściowo zniszczony szkicownik sprzed lat i to on, jako delikatne przypomnienie tego, co tak kochała za młodu miał się przyczynić do powrotu na drogę sztuki. Dwa tygodnie później powstał pierwszy szkic torując drogę kolejnym nadchodzącym.

Podróż trwa...

Wystawa w ChCK czynna jest do 18 sierpnia w godzinach otwarcia placówki, prace artystki można także oglądać w gablotach na Starym Rynku oraz przed ChCK.

Finisaż wystawy, na którym zaplanowano spotkanie z artystką, odbędzie się 18 sierpnia o godz. 18:00 w ChCK. Wtedy też będzie możliwość nabycia prac.

Wstęp wolny.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl