Strona główna

Wystawa plenerowa 'Karmisfera- Chojnice Karmią Piersią'

Wystawa plenerowa 'Karmisfera- Chojnice Karmią Piersią'

2021-07-30 13:38:39  |  ChCK

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza w sierpniu na Stary Rynek, gdzie będzie można oglądać wystawę fotograficzną poświęconą tematyce karmienia piersią.


Karmisfera” to lokalna grupa edukacji i wsparcia dla mam z Chojnic i okolic. Inicjatywa została zapoczątkowana przez Alicję Pasionek - Sikorę oraz Dominikę Daszkiewicz - Dykiert. Obie są zaangażowanymi Promotorkami Karmienia Piersią CNoL. Prowadzą edukację w zakresie naturalnego karmienia i odżywiania. Rozpowszechniają ideę rodzicielstwa bliskości, rozszerzania diety metodą BLW, chustonoszenia, pieluszek wielorazowych i wielu innych. Cenią sobie podejście interdyscyplinarne, mają więc na celu ułatwienie kontaktu z lokalnymi specjalistami przyjaznymi mamom karmiącym oraz ich dzieciom. Prowadzą warsztaty stacjonarne pomagając, ucząc i wspierając kobiety na etapie wczesnego macierzyństwa. Działają na rynku lokalnym, ale z sukcesem docierają z inicjatywą do kobiet w całej Polsce.

Karmisfera ma swój profil na Facebooku i Instagramie, a także zamkniętą grupę wsparcia dla mam na FB "Karmisfera wspieramy mamy", która jest przestrzenią do dyskusji, pomocy i wymiany doświadczeń. Indywidualnie można je znaleźć jako @Dietetyk Pasionek oraz @Domini Missio.

Z okazji obchodów Światowego Tygodnia Karmienia Piersią, które przypadają na okres od 1 do 7 sierpnia, Alicja Pasionek - Sikora oraz Dominka Daszkiewicz - Dykiert zorganizowały w Chojnicach sesję zdjęciową, pt. "Chojnice karmią piersią", która odbyła się 21 lipca w Parku Tysiąclecia. Tegoroczne hasło tego tygodnia to „Ochrona karmienia piersią jest naszą wspólną odpowiedzialnością" (ang. "Protect Breastfeeding: A Shared Responsibility"). Na przełomie lipca i sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach odbywa się cykl warsztatów przygotowujących do karmienia naturalnego. Uczestniczki spotkań zdobywają wiedzę na temat macierzyństwa, odżywiania i karmienia piersią, opartą na dowodach naukowych i aktualnych zaleceniach medycznych. Zwieńczeniem Światowego Tygodnia Karmienia Piersią będzie rodzinny piknik z Karmisferą, który odbędzie się 7 sierpnia o godz. 16:00 w Parku Tysiąclecia w Chojnicach.

Wystawa będzie czynna od 1 do 15 sierpnia 2021 roku.

Zapraszamy!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl