Strona główna

Rekord pobity - książki jednocześnie czytało blisko 800 osób!

Rekord pobity - książki jednocześnie czytało blisko 800 osób!

2022-04-28 19:49:37  |  MBP w Chojnicach

Na Starym Rynku 28 kwietnia 2022 roku punktualnie o godz. 11.00 rozpoczęło się ustanawianie chojnickiego rekordu w jednoczesnym czytaniu. Udało się. Przez 15 minut przyniesione przez siebie książki czytało 798 osób.


Inicjatywą ustanowienia naszego lokalnego rekordu chcieliśmy pokazać, że książki są bardzo ważne w życiu człowieka i należy po nie sięgać regularnie, ponieważ są skarbnicą wiedzy o życiu i ludziach. Jednocześnie zachęcaliśmy do odwiedzania chojnickiej biblioteki, w której każdy otrzyma pomoc przy wyborze lektury.

W czytaniu udział wzięli uczniowie chojnickich szkół – Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Technikum nr 3 i Zespołu Szkół nr 2, a także chojniczanie, którzy chcieli zamanifestować w ten sposób swoją miłość do książek. Podczas akcji chętni otrzymali pieczątki: Kręci mnie czytanie, a osoby, które nie miały swojego egzemplarza mogły poczytać „Kwartalnik Chojnicki” rozdawany przez bibliotekarki. W tym roku staraliśmy się ustanowić rekord, być może w kolejnych latach będziemy próbowali go pobić.

Akcja odbyła się w ramach cyklu Dwa tygodnie z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza. Organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl