Strona główna

Uczniowie z Technikum Bieszka przeszli do drugiego etapu olimpiady ZUS

Uczniowie z Technikum Bieszka przeszli do drugiego etapu olimpiady ZUS

2021-02-03 07:31:41  |  oprac. i fot. (aw)

Za nami szkolny etap olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na Pomorzu w zmaganiach wzięło udział ponad 1700 uczniów z 41 szkół ponadpodstawowych. Donetapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 20. trzyosobowych zespołów. Wśród nich jest reprezentacja Technikum im. Stefana Bieszka w Chojnicach.

- Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych jest swoistym zwieńczeniem „Lekcji z ZUS”, w których uczestniczą uczniowie szkół ponadpodstawowych. To realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych projekt edukacyjny, którego celem jest poszerzenie wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych. Uczniowie dowiadują się m.in. dlaczego warto się ubezpieczać, skąd siębierze emerytura i jakie zasiłki można otrzymać w określonej sytuacji - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik prasowy pomorskiego ZUS-u.

Do II etapu Olimpiady w całym kraju zakwalifikowało się 310 szkół. Chojnice będą reprezentować uczniowie z Zespołu Szkół w Chojnicach - Technikum im. Stefana Bieszka. Młodzież z Chojnic już 19 marca w etapie wojewódzkim stanie w szranki z 20. najlepszymi drużynami z pomorskich placówek. Zwycięska ekipa będzie reprezentowała nasze województwo 16 kwietnia podczas ogólnopolskiego finału Olimpiady.

Udział w olimpiadzie pozwala nie tylko sprawdzić zdobytą podczas „Lekcji z ZUS” wiedzę, ale także zdobyć atrakcyjne nagrody materialne oraz indeksy bądź dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na wyższe uczelnie. Te korzyści są efektem umów i porozumień o współpracy, jakie ZUS zawiera z uczelniami. - W tym roku do zdobycia indeksy na wybrane kierunki m.in. na Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademię Pomorską w Słupsku, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Warszawski, czy SGGW, a także dodatkowe punkty w rekrutacji np. na Politechnikę Gdańską, Uniwersytety Medyczne w Łodzi i Poznaniu czy Uniwersytet Zielonogórski - informuje urzędnik.

Więcej o projekcie „Lekcje z ZUS” oraz Olimpiadzie Wiedzy znaleźć można na stronie www.zus.pl/edukacja. Zapraszamy także na fanpage Olimpiady na Facebooku, gdzie znajduje sięwiele ciekawostek dotyczących ubezpieczeń społecznych.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl