Strona główna

A może tak na ryby...

A może tak na ryby...

2020-09-10 11:17:02  |  Agata Wiśniewska, fot. arch.

Kiedy pandemia koronawirusa za drzwiami? Za takim sposobem spędzania wolnego czasu optuje radny Patryk Tobolski, stąd i jego pytania do burmistrza Chojnic:  - Czy w nowych zbiornikach retencyjnych jest możliwość bezpłatnego wędkowania, czy jest wpuszczany narybek do zbiorników?


Nowe zbiorniki w mieście zostały pobudowane w ramach inwestycji związanych z projektem zagospodarowania wód deszczowych. Na Osiedlu Asnyka powstały dwa takie zbiorniki, trzeci mieście się na terenie sąsiedniego samorządu, dokładnie naprzeciwko kościoła Matki Bożej Fatimskiej. Wciąż trwają prace przy budowie największego, tj. przy ul. Sobierajczyka. Radny Patryk Tobolski nowe akweny postrzega nie tylko jako bezpieczne ujście dla deszczówki. Przecież nad taką wodę można się wybrać i pomoczyć przysłowiowego kija, zwłaszcza teraz kiedy spotkania towarzyskie grożą koronawirusem. Przekonani są o tym też inni mieszkańcy Chojnic.


- Od pewnego czasu na terenie Chojnic dysponujemy większą ilością zbiorników wodnych, w związku z tym spotykam się zapytaniami mieszkańców: czy na terenie Chojnic w nowych zbiornikach retencyjnych jest możliwość bezpłatnego wędkowania? - zapytał burmistrza Chojnic radny. Patryka Tobolskiego interesowało także czy do nowych zbiorników wpuszczany jest narybek, a jeśli tak, to w jakich ilościach.

Jak poinformował włodarz Chojnic, w naszym mieście miejsce do połowu ryb zorganizowane jest jedno miejsce, na terenie Parku Tysiąclecia. - Korzystanie z łowiska odbywa się na zasadach zgodnych z uchwałą Rady Miejskiej w Chojnicach z dn. 2 lipca 2012. (...) Połów ryb na innych zbiornikach retencyjnych nie jest zabroniony, jednak brak jest wyznaczonych miejsc na łowienie - odpowiedział Arseniusz Finster.

Na chwile obecną na terenie Gminy Miejskiej Chojnice nie przewiduje się  organizowania kolejnych miejsc dopuszczających wędkowanie, nie planuje się również zarybiania nowych zbiorników retencyjnych. - Z doświadczenia wiadomo, że ryby pojawiają się w nich w sposób naturalny np. poprzez przenoszenie narybku przez ptaki -  zakończył odpowiedź burmistrz.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl