Strona główna

Uroczystości patriotyczno-religijnych w Krojantach nie będzie

Uroczystości patriotyczno-religijnych w Krojantach nie będzie

2020-08-19 09:32:04  |  Tekst i fot. Maria Eichler

Władze gminy Chojnice wraz z Fundacją Szarża pod Krojantami i Szkołą Podstawową w Nowej Cerkwi podjęły decyzję, że w tym roku rezygnują nie tylko z plenerowego widowiska w Krojantach, które co roku uświetniało uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej i szarżą ułańską z 1 września 1939 r.

Na zdjęciu przedstawiciele urzędu i fundacji, którzy doszli do wniosku, że w tym roku trzeba przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo uczestników uroczystości.


Nie zobaczymy więc nie tylko rekonstrukcji wydarzeń sprzed lat na polu szarży w Krojantach, ale też nie będziemy uczestniczyć w mszy św., która była częścią obchodów
patriotyczno-religijnych w tym miejscu. Organizatorzy doszli do wniosku, że sytuacja epidemiczna w kraju nadal budzi niepokój i lepiej zrezygnować z tłumnych zgromadzeń, na
których trudno byłoby zapanować nad dyscypliną i zachowaniem dystansu społecznego.

- To nie znaczy, że nie uczcimy pamięci o naszych bohaterach, którzy walczyli pod Krojantami – mówi wójt Zbigniew Szczepański. – 1 września o godz. 12 delegacje gminy, fundacji i szkoły złożą kwiaty pod pomnikiem poległych ułanów w Krojantach. Chcemy to zrobić w możliwie kameralny sposób, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, stąd nie zapraszamy na obchody. Mamy nadzieję, że nasza decyzja spotka się ze zrozumieniem mieszkańców.


Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl