Strona główna

Jakub Banach nowym bramkarzem Chojniczanki

Jakub Banach nowym bramkarzem Chojniczanki

2020-02-14 08:35:34  |  MKS Chojniczanka

16-letni bramkarz Jakub Banach został nowym zawodnikiem Chojniczanki. Młody golkiper został pozyskany przez nasz klub z 4-ligowej Gedanii Gdańsk i podpisał 3-letni kontrakt. W barwach Chluby Grodu Tura zagra z numerem 12.


Jakub Banach przez ponad trzy sezony był zawodnikiem Gedanii Gdańsk gdzie ostatnio regularnie występował na boiskach 4 Ligi pomorskiej. Wcześniej trenował w juniorskim zespole Czarnych Pruszcz Gdański, a swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w zespole Sparty Gdańsk.

Jakub Banach był zawodnikiem zarekomendowanym przez grupę (Futbol Kolektyw), która prowadzi dla Chojniczanki procesy skautingowe. Współpraca ta jest oparta o jasno sprecyzowane wymagania klubu oraz o profesjonalne obserwacje skautów tej grupy. Zaowocowała ona obserwacją w sumie 36 zawodników w rundzie jesiennej i ostatecznie wyselekcjonowanymi i zarekomendowanymi 6 zawodnikami. Decyzją klubu na testy został zaproszony m.in. Jakub Banach – mówi założyciel platformy scoutingowej Futbol Kolektyw, Mateusz Chomiczewski.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl