Strona główna

Ogólnokrajowe działania 'Prędkość'

Ogólnokrajowe działania 'Prędkość'

2019-12-19 20:00:28  |  KPP Chojnice, fot. KPP

Pomorscy policjanci wezmą udział w ogólnokrajowych działaniach „Prędkość”. 20 grudnia na terenie całego województwa mundurowi będą egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości. Celem działań jest uświadomienie użytkownikom dróg zagrożenia jakie niesie za sobą niestosowanie się do obowiązujących przepisów oraz zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Kontrolujący sprawdzi także trzeźwość kierującego oraz sposób przewożenia pasażerów.

Pomorscy policjanci wezmą udział w ogólnokrajowych działaniach „Prędkość”. 20 grudnia na terenie całego województwa mundurowi będą egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości. Celem działań jest uświadomienie użytkownikom dróg zagrożenia jakie  niesie za sobą niestosowanie się do obowiązujących przepisów oraz zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Kontrolujący sprawdzi także trzeźwość kierującego oraz sposób przewożenia pasażerów.

Jesień wymaga zachowania szczególnej ostrożności podczas jazdy.  Trudne warunki drogowe powodują ograniczenie widoczności oraz znaczne wydłużenie drogi zatrzymania. Przedświąteczny pośpiech oraz wzmożony ruch na drogach również mają wpływ na nasze bezpieczeństwo. Apelujemy o rozsądną i zgodną z przepisami jazdę.

W działaniach wezmą udział pojazdy oznakowane oraz nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator.  Na drogach pojawią się także policjanci należący do pomorskiej grupy SPEED.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl