Strona główna

Chojnice mają najlepszego dzielnicowego na Pomorzu

Chojnice mają najlepszego dzielnicowego na Pomorzu

2019-09-21 09:12:45  |  oprac. red., fot. KPP Chojnice

Dzielnicowy z Chojnic aspirant Karol Zieliński w ostatnich dwóch dniach w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zmagał się o tytuł "Najlepszego Dzielnicowego Roku" w wojewódzkich zawodach organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku. Nasz funkcjonariusz okazał się najlepszy, wśród 39 policjantów wyłonionych w eliminacjach powiatowych spośród 490 dzielnicowych z całego województwa. Za miesiąc w Katowicach będzie reprezentował nasze województwo w zawodach ogólnopolskich.

W ostatnich dwóch dniach (16-18 września) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku aspirant Karol Zieliński, który na co dzień opiekuje się jedną z dzielnic w Chojnicach zmagał się o tytuł "Najlepszego Dzielnicowego Roku" w wojewódzkich zawodach organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku.

Aspirant Zieliński lepiej od swoich kolegów poradził sobie zarówno podczas części teoretycznej jak i praktycznej. Część teoretyczna, to test wiedzy policyjnej składający się z 60 pytań, czyli znajomości przepisów prawa (kodeks karny, postępowania karnego, wykroczeń), wewnętrznych przepisów policyjnych oraz psychologii.

- Podczas części praktycznej policjant musiał prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz wykazać się podczas strzelań taktycznych z broni służbowej - informuje sierż. szt. Justyna Przytarska.

Ponadto podczas zawodów przeprowadzana była symulacja przyjęcia interesanta. - Sprawdzana była umiejętność stosowania prawa, taktyka i technika interwencji oraz zdolności do komunikacji interpersonalnej. Dzielnicowy z Chojnic okazał się w tej rywalizacji najlepszy wśród 39 policjantów z całego województwa pomorskiego.  Teraz będzie reprezentował Pomorze  podczas zawodów ogólnopolskich. Zawody finałowe rozegrane zostaną za miesiąc w Szkole Policji w Katowicach - dodaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.

Zmagania dzielnicowych są  świetną formą doskonalenia własnych umiejętności, tak aby mieszkańcy, z którymi policjanci spotykają się w trakcie obchodów, zawsze mogli liczyć na profesjonalizm i skuteczną pomoc.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl