Strona główna

Przez Zieloną Hutę z prędkością 112 km/h

Przez Zieloną Hutę z prędkością 112 km/h

2019-03-28 11:27:45  |  oprac. red.

Policjanci chojnickiej drogówki kontrolując pojazdy na trasie Chojnice - Bytów, gdzie w ostatnim czasie doszło do kilku groźnych zdarzeń drogowych, zatrzymali do kontroli 52-latka. Mieszkaniec powiatu człuchowskiego miał "ciężką nogę", prędkość w terenie zabudowanym przekroczył o 62 km/h.


W środę (27.03) około godz. 13:30 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Honda. - 52-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego w terenie zabudowanym, w miejscowosci Zielona Huta, poruszał się 112 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkosć aż o 62 km - podaje st. sierż. Justyna Przytarska oficer prasowy chojnickiej policji. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego. Policjanci w takim przypadku zawsze sporządzają wniosek, który zostaje skierowany do sądu. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze w trakcie kontroli zatrzymali meżczyźnie prawo jazdy. Prawdopodobnie na konto tego kierującego trafi również 10 punktów karnych.

- Przypominamy, że kierowca który przekracza prędkosć w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy.  W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania - mówi policjantka.

- Apelujemy również do wszystkich kierowców  o wyobraźnię i rozwagę podczas podczas poruszania się po drogach. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość,  mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy swoje bezpieczeństwo,  życie i zdrowie oraz wszystkich innych uczestników ruchu drogowego - dodaje rzecznik prasowy chojnickiej policji.


Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl