Czerszczanki drugie w Półfinale Wojewódzkim Licealiady Młodzieży Szkolnej w Futsalu

2019-03-14 09:01:42  |  Krzysztof Kosecki

W lutym i marcu rozegrany został cykl zawodów w ramach Licaliady Młodzieży Szkolnej w Futsalu Dziewcząt. Zadaniem zawodów na szczeblu powiatu było wskazanie najlepszej drużyny wśród szkół ponadgimnazjalnych, która weźmie udział w zawodach wojewódzkich.

W Czersku w ramach eliminacji miejskich spotkały się Liceum Ogólnokształcące Czersk, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Malachin. Lepszą drużyną okazała się reprezentacja LO Czersk, wyprzedzając ZSP Malachin.

W Chojnicach, odbyły się dwa turnieje w ramach etapu miejskiego Licealiady, w których wzięło udział 6 szkół. W turnieju, rozgrywanym w dwóch grupach zmierzyły się: grupa I - Zespół Szkół Chojnice, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Chojnice, i Technikum nr 3 Chojnice, grupa II - II Liceum Ogólnokształcące, Technikum nr 2 Chojnice, Technikum Mundurowe Chojnice. Swoje grupy wygrały reprezentacje ZS Chojnice oraz Technikum
Mundurowe w Chojnicach i zgodnie z regulaminem rozgrywek awansowały do turnieju powiatowego. Drugie miejsca w grupach zajęły reprezentacje ZSP nr 2 i II LO, trzecie Technikum nr 3 i Technikum nr 2.

W Czersku rozegrano Powiatowy Finał Licealiady Młodzieży Szkolnej w Futsalu. Zwycięską drużyną turnieju rozgrywanego systemem „ każdy z każdym”, okazała się reprezentacja LO Czersk. Drugie miejsce zajęła drużyna ZS Chojnice, trzecie miejsce Technikum Mundurowe.

11 marca 2019 r w Pruszczu Gdańskim rozegrany został Półfinał Wojewódzki Licealiady Młodzieży Szkolnej w Futsalu. W zawodach uczestniczyły cztery drużyny, zwycięzcy finałów powiatowych: Liceum Ogólnokształcące Czersk – powiat chojnicki, I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie- powiat kościerski, II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim - powiat starogardzki, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim – powiat gdański. Dziewczęta z Czerska zajęły drugie miejsce ustępując gospodyniom turnieju.

Organizatorem zawodów na szczeblu powiatu było Starostwo Powiatowe w Chojnicach, Zespół Szkół w Chojnicach, Liceum Ogólnokształcące w Czersku.