Strona główna

W Silnie zdarzenie z udziałem cyklisty

W Silnie zdarzenie z udziałem cyklisty

2019-01-14 12:49:22  |  oprac. red., fot. KPP Chojnice

Policjanci z chojnickiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty, do którego doszło w miniony piątek (11.01) w Silnie. Według wstępnych ustaleń mundurowych 55-letni cyklista poruszał się nieprawidłową stroną jezdni i wykonał nagły manewr skrętu w lewo doprowadzając w ten sposób do zderzenia z seatem. W wyniku tego zdarzenia kierujący jednośladem doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Funkcjonariusze apelują o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.


W miniony piątek (11.01) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie, o tym, że na ul. Gockowickiej w Silnie doszło do potrącenia rowerzysty. Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze.

- Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 55-letni rowerzysta poruszając się nieprawidłową stroną jezdni nagle skręcił w prawo, co doprowadziło do zderzenia z samochodem osobowym marki Seat Ibiza. Mężczyzna kierujący jednośladem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi - informuje st. sierż. Justyna Przytarska.

Sporządzona na miejscu przez policjantów dokumentacja oraz ustaleni świadkowie pozwolą wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów drogowych przez wszystkich użytkowników dróg. - Konsekwencje zderzenia rowerzysty z samochodem kończą się zazwyczaj poważnymi obrażeniami dla cyklistów. Aby takich wypadków było jak najmniej pamiętajmy o zdrowym rozsądku, przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i szacunku do innych uczestników dróg - apeluje rzecznik prasowy chojnickiej policji.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl