XXXIV Biegi Strażackie

2018-05-06 10:59:22  |  Krzysztof Różycki

W sobotę (5.05) odbyła 34. edycja Chojnickich Biegów Strażackich. Sobotni bieg ukończyło 166 zawodników, najszybszym okazał się Sylwester Szymański ze Szczecinka.

Chojnickie Biegi Strażackie to jeden z najstarszych biegów ulicznych na Pomorzu. W ubiegłym roku został uznany za najlepszy bieg w województwie w plebiscycie Złote Biegi organizowanym przez www.maratonypolskie.pl. Jest organizowany nieprzerwanie od 1984 roku. Trasa tegorocznego biegu przebiegała ulicami: Dworcową, Świętopełka, Mestwina, Łanową, Nad Dworcem, Lichnowską w kierunku Lichnów, gdzie po nawrocie zawodnicy pobiegli na metę usytuowaną na stadionie.

W tym roku, oprócz tradycyjnych kategorii, zawodnicy byli klasyfikowani w kategoriach branżowych - strażaków i nauczycieli, wyróżniono także najszybszą chojniczankę i najszybszego chojniczanina. Nagrody czekały także dla najlepszych zawodników z gminy Chojnice oraz najlepszej drużyny - Biegających Śliwic. Triumfatorem sobotniej imprezy był Sylwester Szymański ze Szczecinka, z czasem 0:35:01, drugi do mety dobiegł Grzegorz Kujawski z Pucka, pokonując trasę w czasie 0:35:37, na trzeciej lokacie uplasował się Aleksander Burzyński ze Słupska z czasem 0:35:52.

Najszybszym chojniczaninem okazał się Waldemar Rudera - 0:38:37, najszybszym przedstawicielem gminy Chojnice był Wiesław Skwierawski – 0:39:56. Wśród pań triumfowała Marlena Pawłowska z Człuchowa - 0:39:57.