39. Biegi Strażackie w Chojnicach (FOTO)

2023-05-07 13:52:09  |  tekst Olek Knitter ChKS Kolejarz fot. Aleksander Fudali

Na mecie zameldowało się 73. zawodniczek i zawodników z całego regionu.

Już po raz 39. klub ChKS Kolejarz i Sekcja Biegowa Florian, przy znacznym wsparciu strażaków z KP PSP w Chojnicach oraz OSP w Chojnicach i Charzykowach, zorganizowali Biegi Strażackie na dystansie 10 km. Na starcie stanęło 73. zawodniczek i zawodników.
Wygrał Mateusz Dajnowski z Angowic, którzy trasę 10 km pokonał równo w 35 minut. Drugi na mecie zameldował się Damian Rudnik z Bydgoszczy (wcześniej ze Swornegaci), który linię mety pokonał 4 sekundy za Dajnowskim. Trzeci na podium stanął Krzysztof Jurak (Nowe Ostrowite) z czasem 35,40.
Wśród kobiet najszybsza była Marlena Pawłowska z Człuchowa – czas 43.29, która na mecie wyprzedziła Dominikę Grzelak z Chojnic (czas 46,01) i Renatę Lietz z Chojnic (czas 46,53).
Statuetki dla najlepszych zawodników z Chojnic odebrali Dawid Szreder oraz Dominika Grzelak. Wręczono również statuetki najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Najszybszym strażakiem okazał się Marian Łazarski z Działowa, pracujący w KP PSP Wąbrzeźno.