Strona główna

Akcja 'Trzeźwy autobus'

Akcja 'Trzeźwy autobus'

2018-04-24 11:44:08  |  oprac. red., fot. KPP Chojnice

 

Kontrolowani wczoraj (23.04) kierowcy byli trzeźwi.


Pijani kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego w poniedziałek policjanci z drogówki przeprowadzili ogólnopolskie działania „Trzeźwy autobus” mające na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących autobusami i tramwajami, znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości bądź środków działających podobnie do alkoholu.

Na kierowcach takich spoczywa duża odpowiedzialność, gdyż wypadek z ich udziałem powoduje zagrożenie dla znacznej liczby uczestników ruchu drogowego. Podczas działań na drogach powiatu chojnickiego policjanci kontrolowali kierowców autobusów i busów. Wszyscy kierowcy poddani badaniu na zawartość alkoholu byli trzeźwi - mówi st. sierż. Justyna Przytarska rzecznik prasowy chojnickiej policji.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Grozi za to utrata prawa jazdy, a nawet kara pozbawienia wolności. - Prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków jest tak samo niebezpieczne oraz karalne, jak prowadzenie pod wpływem alkoholu. Wysokoprocentowe trunki oraz środki działające podobnie do alkoholu obniżają koncentrację, powodują błędną ocenę prędkości i odległości. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenia na naszych drogach - dodaje policjantka.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl