Strona główna

Ludzie z pasją z nagrodami burmistrza

Ludzie z pasją z nagrodami burmistrza

2018-03-06 10:00:27  |  Agata Wiśniewska

Nagrodzeni w dziedzinie sport.

Sportowcy, działacze i ludzie kultury zostali uhonorowani nagrodami burmistrza. Uroczystość odbyła się w poniedziałek (5.03) w samo południe w ratuszu.

- Dziękuje za waszą prace i osiągnięcia. Jestem przekonany, że będziecie kontynuować swoją działalność - zwrócił się do zgromadzonych w sali obrad  burmistrz Arseniusz Finster. Włodarzowi towarzyszył jego zastępca Edward Pietrzyk, kierownik referatu kultury i sportu Zbigniew Buława, a także radni z komisji kultury i sportu.

Włodarz Chojnic nagrodę pieniężną za osiągnięcia sportowe w minionym roku przyznał 26 sportowcom i czterem trenerom (Jarosław Wróblewski - lekkoatletyka, Marcin Gruchała - boks, Mirosław Laskowski i Karol Jączkowski - żeglarstwo). Do dwójki lekkoatletów Dominiki Grzelak i Kordiana Borowickiego oraz uprawiającego petanque Kamila Zaremby trafiły symboliczne statuetki.

Najliczniej uhonorowaną grupę stanowili bokserzy Boxing Team Chojnice i piłkarze, a konkretnie żeńska drużyna Red Devils Ladies (beach soccer). Zawodnicy każdego z klubów zdobyli 9 nagród. Arseniusz Finster docenił także żeglarzy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego - 7 nagród i lekkoatletę Damiana Rudnika.

- Nagrody i stypendia pozwalają naszym dzieciom i młodzieży rywalizować z najlepszymi w świecie. Dziękujemy za wsparcie z miasta - w imieniu żeglarskiej braci mówił Krzysztof Pestka, komandor ChKŻ.

Artyści i działacze kultury.

W gronie nagrodzonych w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury znaleźli się: Irena Peplińska z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chojnickiej „Kaszuby”, archeolog Filip Wałdoch prowadzący badania m.in. w celu ochrony II wojennego dziedzictwa militarnegona na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, mistrzowskie tancerki z Chojnickiego Centrum Kultury – Olga Szynwelska, Monika Guentzel oraz wokalistka Julia Kamińska, działacz kultury i muzyk Michał Leszczyński z SP 1, poetka Maria Jolanta Kowalska, twórcy kina Kingsajz – Magdalena Kościelniak i Robert Kłakulak, działacze kultury Marcin Szopiński oraz Przemysław Woźniak.

Jak słusznie zauważyła Maria Kowalska, na sali obrad znaleźli się wczoraj ludzie, których łączy pasja. Na okoliczność  uroczystości poetka chwyciła za pióro. Powstał wiersz "Pasja".

Z zamiłowania do kinematografii Magdalena Kościelniak i Robert Kłakulak powołali rok temu do życia kino Kingsajz. Niewielki obiekt dostarcza rozrywki tęskniącym za seansami w ChCK-u. Przy Gdańskiej 14 można oglądać nowości, jak i seanse Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Na kameralnej sali, z czterdziestoma miejscami, miesięcznie pokazywanych jest 20 filmów.           - Gramy kilka razy dziennie, to daje ponad 100 seansów miesięcznie - mówi pani Magda. Co chojniczanie oglądają najchętniej? -  Bajki zawsze są pożądane i cieszą się sporą popularnością. Ostatnio także polskie filmy. Frekwencja na nich jest chyba największa. Prowadzący kino chcieliby, aby możliwość obejrzenia filmu czy bajki w Kingsajzie za darmo miały rodziny posiadające Chojnicką kartę dużej rodziny. Z takiej oferty mieszkańcy korzystali w ChCK-u.       - Jest okazja, więc zapytamy o to burmistrza - zdradziła Kościelniak.

Lista nagrodzonych kultura, sport

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl