Strona główna

Nowy rekord Lotto pobity!

Nowy rekord Lotto pobity!

2017-03-20 17:34:55  | 

Ostatnia Lotto kumulacja, piętrząca się przez okrągły miesiąc, nie pozwoliła przejść Polakom obojętnie obok kolektur. Dzisiaj wiemy już, że dokładnie 16 marca, w czwartek, wyłoniono zwycięzcę, który z dnia na dzień wzbogacił się o 36 726 210,20 zł. Jednocześnie przypominamy, że jest to absolutny rekord jeśli chodzi o najwyższe wygrane w Polsce! Więcej szczegółów na temat rekordowych nagród w Lotto (zarówno w naszym mieście, w kraju, jak i na świecie) znajdziecie poniżej.


Najwyższe wygrane Lotto w Polsce

Losowanie z dnia 16 marca 2017 roku z pewnością przejdzie do historii. Do tej pory bowiem nikomu nie udało się trafić takiej sumy pieniędzy! Poprzedni zwycięzca zajmował pierwsze miejsce na podium Lotto od 22 sierpnia 2015 roku. Wygrana przypadła wówczas graczowi z Ziębic, który otrzymał dokładnie 35 234 116,20 zł. Obecnie na trzecie miejsce spadła wygrana wielbiciela Lotto z Gdyni, który 9 lutego 2012 trafił „szóstkę” i wzbogacił się o 33 787 496,10 zł. Oto trzy najwyższe wygrane w Lotto w naszym kraju.

Dla porównania – najwyższą wygraną wszechczasów jeśli chodzi o gry liczbowe na świecie jest wynik 1,6 miliarda dolarów. Dokładnie tyle wygrał pewien szczęśliwiec ze Stanów Zjednoczonych, który w styczniu 2016 roku zagrał w lotto PowerBall. Ale wróćmy do ciekawostek z kraju…

A jaki jest rekord Chojnic w Lotto?

Póki co Lotto-rekord Chojnic wynosi 17 milionów złotych, co jest bardzo pokaźnym wynikiem w porównaniu z większością polskich miast. Dokładnie 17 112 504,60 zł padło 6 listopada 2012 roku. Na drugim miejscu znajduje się wygrana o wartości 6 798 359,30 zł, którą inny gracz z Chojnic trafił rok później, 12 października 2013 roku.

Udało nam się także poprawnie wytypować dwie „szóstki” w Lotto Plus. 16 marca 2013 oraz 26 marca 2015 dwie kolektury z Chojnic okazały się szczęśliwe dla graczy i w rezultacie aż dwie osoby otrzymały okrągły milion złotych (Lotto Plus nie podlega kumulacjom).

Które gry liczbowe najchętniej wybieramy?

Oczywiście największą popularnością w Polsce cieszy się klasyczne Lotto, co pewnie nikogo nie zdziwi. Powód jest prosty – wygrane w Lotto podlegają kumulacjom, które potrafią sprawić, że w puli nagród I stopnia znajdzie się naprawdę pokaźna suma pieniędzy – zupełnie jak 16 marca. Lotto Plus często wybieramy przy okazji gry w Lotto, ponieważ wiąże się to jedynie z dopłatą symbolicznej złotówki do kuponu.

Pokochaliśmy też Multi Multi – głównie dlatego, że jest to jedyna gra liczbowa, w której to sam gracz decyduje o najważniejszych parametrach gry, takich jak kwota wygranej czy cena kuponu. Grając w Multilotka, warto dowiedzieć się co to jest Multi Multi Plus oraz Bonus, ponieważ – jak twierdzą najwierniejsi fani tego lotto – obie te opcje mogą znacznie wpłynąć na wartość naszej nagrody w przypadku trafienia liczb.

Z kolei Mini Lotto to nic innego jak dawny Express Lotek, w którym typuje się jedynie 5 liczb z 42, dzięki czemu szanse na trafienie nagrody są tutaj najwyższe. Jedynym minusem Mini-lotka jest fakt, że wygrane nie podlegają tu kumulacjom, a maksymalnie „trafimy” około 350 tysięcy złotych.

A które gry liczbowe należą do Waszych ulubionych?

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl