Chojniczanka mistrzem jesieni!

2016-11-12 20:07:34  |  opac. ms / MKS Chojniczanka Chojnice / fot. Monika Wantola

Chojniczanka wygrała z Chrobrym Głogów 3:1 po dwóch bramkach Andrzeja Rybskiego i jednym trafieniu Rafała Grzelaka w meczu 17 kolejki I ligi. Tym samym po przegranej dotychczasowego lidera - GKS Katowice w Bytowie, drużyna z grodu tura została mistrzem jesieni!

Przed Chojniczanką co prawda jeszcze dwa mecze w tym roku, z Zagłębiem w Sosnowcu oraz ze Stomilem w Olsztynie - jednak są to już mecze zaliczane do rundy wiosennej.

Pierwsza bramka dla drużyny żółto-biało-czerwonych padła już w 2 minucie meczu. Andrzej Rybski wykorzystał błąd w rozegraniu głogowian przejmując piłkę rozgrywaną przez obrońców i precyzyjnym strzałem umieścił ją w bramce. Kolejne trafienie nasi zawodnicy ustrzelili już w 20 minucie. Egzekutorem został ponownie Rybski. Piłka po akcji z lewej strony boiska trafiła pod nogi Jakóbowskiego, który dokładnie dośrodkował pomocnikowi Chojniczanki a temu pozostało tylko dopełnić dzieła i umieścić futbolówkę w siatce.

Chrobry kontaktową bramkę zdobył w 63 minucie. Sprawcą zamieszania został Łukasz Szczepaniak. Napór Chrobrego narastał i szykowała się kolejna nerwowa końcówka z udziałem drużyny z Chojnic. Jednak... przysłowiowego gwoździa drużynie miejscowych wbił nieoceniony Rafał Grzelak w 90 minucie! Chojniczanka Chojnice liderem I ligi i Mistrzem Jesieni sezonu 2016/2017!

Trener Chojniczanki Chojnice Hermes Neves Soares - Przede wszystkim chcę pogratulować swojemu zespołowi, który zagrał bardzo dobry mecz. Mimo naszego prowadzenia już od 3 minuty, muszę przyznać, że był to bardzo ciężki mecz. Po pierwszej połowie wygrywaliśmy 2:0 ale to nie znaczy, że mieliśmy łatwo. Wykorzystaliśmy swoje sytuacji i prowadziliśmy 2:0, druga połowa była jeszcze trudniejsza ale udało się wygra. Każdy zespól chciał wygrać mecz, są sytuacje nad którymi się nie uda zapanować. Mamy zespół, w którym jest stale walka, są nerwy i pewnych rzeczy nie sie opanować.

Trener Chrobrego Ireneusz Mamrot - Myślę, ze pierwsza połowa w sytuacjach to było dwa do dwóch, a wynik meczu 0:2. Pierwszą sytuację sami sprowokowaliśmy, mieliśmy dwie bardzo dobre sytuacje. Bartek Machaj i Paweł Wojciechowski powinni oddać lepsze strzały. Strzeliliśmy bramkę w drugiej połowie i chcieliśmy odrobić straty. Drużyna dążyło do remisu, jednak w końcówce nadzialiśmy się na kontrę.  Jednak o trzecią bramkę nie mam pretensji, to była konsekwencja, tego że mocno się odkryliśmy. Żałuję początku meczu, bo czuć było, że gramy z mocnym zespoły, który nie jest przypadkowo na wysokim miejscu.

17. KOLEJKA I LIGA: CHROBRY GŁOGÓW – CHOJNICZANKA CHOJNICE 1:3 (0:2)
0:1 – Andrzej Rybski (2′)
0:2 – Andrzej Rybski (20′)
1:2 – Łukasz Szczepaniak (63′)
1:3 – Rafał Grzelak (90′)