X Jubileuszowy Deblowy Turniej Nocny

2016-03-15 11:25:15  |  Tekst Rafał Megger, fot. Grzegorz Ziółkowski.

W sobotę (12.03) o godz. 20.00 w sali GOKSiR w Pruszczu w powiecie świeckim odbył się X Jubileuszowy Deblowy Turniej Nocny w Tenisie Stołowym im. Andrzeja Jońca o Puchar Dyrektora GOKSiR Pruszcz.

Przed rozpoczęciem rywalizacji wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. W turnieju wystartowało 27 par. Zawodnicy rywalizowali w czterech grupach. Trzy pierwsze miejsca w grupie premiowane były awansem do dalszej gry.
UKS „Ósemkę” THERAPEUTICA / BB Auto Chojnice reprezentowali: Michał Brieger / Grzegorz Ziółkowski (Bydgoszcz), Sławomir Wilczek / Krzysztof Pieragowski, Mateusz Żychliński / Maciej Pawlak, Arkadiusz Domachowski / Leszek Jodaniewski.

Chojnicko bydgoska para Brieger / Ziółkowski wygrała wszystkie mecze w grupie awansując do dalszej rywalizacji z pierwszego miejsca. Do dalszych zmagań również dotarła para Domachowski / Jodaniewski. Naszym pozostałym deblom Wilczek / Pieragowski i Żychliński / Pawlak nie udało się dotrzeć do dalszego etapu turnieju i zajęli ostatecznie miejsca 13-27. Para Domachowski / Jodaniewski zakończyła udział w zawodach na miejscu 9-12.

Wspomniani liderzy swojej grupy para Brieger / Ziółkowski pewnie wygrali trzy kolejne mecze, zajmując tym samym pierwsze miejsce w turnieju.

Turniej zakończył się o godzinie 6. nad ranem w niedzielę. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pruszczu ufundował pamiątkowe puchary i dyplomy oraz nagrody pieniężne za pierwsze trzy miejsca w zawodach.