Strona główna

Termin powstania kina bliżej nieznany

Termin powstania kina bliżej nieznany

2016-03-08 22:07:53  |  Monika Szymecka

Jeszcze na przełomie roku wójt gminy Chojnice w imieniu inwestora galerii w Lipienicach zapewniał, że do czterosalowego kina będzie można się wybrać w okolicy Wielkanocy. Dziś mówi już, że to nie była jego deklaracja, a kino w końcu powstanie, tylko nie wiadomo kiedy...

 

- Pan Jan Mroczka (prezes Rank Progress, inwestor galerii - przyp. red.) poinformował mnie, że na razie ich spółka ma pewne problemy finansowe. Absolutnie kino powstanie. To jest deklaracja pana Mroczki, nie moja - zastrzegł Zbigniew Szczepański. - Ja tylko przekazuję, żebyście mnie nie trzymali za słowo. To nie była też moja deklaracja, że na Wielkanoc będzie kino - wójt powiedział dziennikarzom w czasie konferencji prasowej.

Link do Mp3 (Pan Jan Mroczka poinformował mnie, że spółka ma pewne problemy finansowe...)

Przypomnijmy, że na początku firma Rank Progress z Legnicy, która inwestowała w gminie Chojnice, zamierzała rozbudować centrum handlowe o nowy budynek, w którym miało m.in. mieścić się kino. Potem stanęło na tym, żeby wykorzystać niewynajęte do tej pory powierzchnie w istniejącym budynku i przebudować je pod cztery kameralne sale. Wójt Szczepański na przełomie roku zapewniał, że inwestor zrobi wszystko, by kino ruszyło na Święta Wielkanocne. Sam uważa, że takiej atrakcji brakuje, bo ożywiłaby podchojnicką galerię. Mimo pytania skierowanego do inwestora, nie udało nam się uzyskać informacji, kiedy i czy kino powstanie.

Tymczasem na jesień ma ruszyć przebudowa Chojnickiego Centrum Kultury, która może potrwać ok. 2 lat.  Na ten czas rozważa się przeniesienie cyfrowego kina w inne miejsce.

- Obecnie rozważanych jest kilka lokalizacji kina w Chojnicach. Miejsca te muszą spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa. Z uwagi na jakość odbioru i komfort widzów bardzo istotnym elementem jest ocena możliwości dostosowania rozpatrywanych sal do wymogów technicznych kina. Specjaliści są w trakcie oceny tych lokalizacji. Przy podjęciu ostatecznej decyzji ważnym czynnikiem będzie również koszt adaptacji sali do wyżej wymienionych warunków - informuje zastępca dyrektora ChCK Łukasz Sajnaj. Jedną z rozważnych lokalizacji jest dawne kino Pomorzanin przy pl. Niepodległości, czyli w niedalekim sąsiedztwie centrum kultury.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl