Strona główna

Będzie kino

Będzie kino

2014-01-13 18:13:30  |  Tekst mz

- Do 2015 roku roku powstanie druga część galerii łącznie z wielosalowym kinem – obwieścił wójt Zbigniew Szczepański, który został upoważniony do przekazania takiej informacji przez prezesa Rank Progress Jana Mroczkę.


Wcześniej takich deklaracji inwestor nie chciał składać, gdyż są one uzależnione od obrotów i ilości klientów odwiedzających galerię. - Decyzja została podjęta na podstawie 1,5 miesiąca funkcjonowania galerii, gdzie jest to średnio ponad 10 tysięcy klientów dziennie – informuje wójt. Jak dodaje  dyrektor obiektu w Lipienicach Grzegorz Jasiński, najważniejsze są obroty najemców, a część z sieciówek bije u nas rekordy w skali kraju. Jak pokazują badania, centrum swoim zasięgiem obejmuje rejon ponad 50 km. - Jak odwiedzam galerię, a czasami tylko przejeżdżam, żeby zobaczyć numery rejestracyjne i nacieszyć moje oczy, to stoją auta z powiatów chojnickiego, tucholskiego, sępoleńskiego, człuchowskiego, nawet ze Starogardu Gdańskiego, Bytowa i Kościerzyny – zauważa Zbigniew Szczepański.

Dyrektor Jasiński nie obawia się zorganizowanej ekspansji kupców chojnickich. - To jest najlepsze dla klientów. Taka konkurencja jest zdrowa i wyjdzie tylko im na dobre. My też się musimy starać – podkreśla. Oprócz handlowej oferty klientów przyciągać mają także atrakcje. Najbliższe skierowane są do dzieci, które zaczynają wkrótce ferie oraz seniorów. Dni Babci i Dziadka będą stały pod hasłem zdrowia. Będą więc darmowe badania i profesjonalne porady. 25 stycznia (g. 17) spektakl „Bądź ze mną. Jestem” w wykonaniu Chojnickiego Studia Rapsodycznego. Dojechać trzeba własnym środkiem transportu, bo ze względu na niewielką frekwencję zawieszono bezpłatne kursy autobusowe.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl