Strona główna

Olga Szynwelska wytańczyła złoto

Olga Szynwelska wytańczyła złoto

2015-12-17 10:34:39  |  ChCK

Tancerka Chojnickiego Centrum Kultury Olga Szynwelska wzięła udział w Międzynarodowym Tygodniu Tańca w Mikołajkach, podczas którego zdobyła złoty medal w solo show dance.

 

Przez kilka dni w Hotelu Gołębiewskim tancerze z całego świata prezentowali się w różnych kategoriach tańca artystycznego, m.in. disco dance, hip hopu czy baletu. Na dwóch salach równolegle odbywały się Mistrzostwa Świata Jazz, Balet i Modern oraz Międzynarodowy Festiwal Tańca.

W festiwalu znakomicie zaprezentowała się Olga Szynwelska z Chojnickiego Centrum Kultury, która wytańczyła I miejsce w kategorii solo show dance do lat 15. Do ścisłego finału zakwalifikowały się dwie Rosjanki, Białorusinka i dwie Polki, w tym Olga. Chojniczanka zaprezentowała własny pomysł tematu oraz sama dobrała muzykę. Stworzyła show dance pt. ,,Łączniczka''. Jest to piękna idea przedstawienia tańcem łączniczki z powstania warszawskiego. Do choreografii wykorzystano fragment muzyki z najnowszego filmu o powstaniu oraz fragment choreografii Sebastiana Białobrzeskiego. Nad wyrazem artystycznym całości oraz stroną techniczną pracowała Monika Michalewicz.

Olga bardzo pięknie zrealizowała pomysł na scenie od strony artystycznej i technicznej, także kostium uderzająco nawiązuje do czasów powstania, współgra z muzyką i scenografią, za co otrzymała wiele gratulacji, przede wszystkim od tancerzy z Rosji. Systematyczna praca i wielogodzinne próby przyniosły po raz kolejny wysokie osiągnięcie artystyczne.

Gratulujemy!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl