Strona główna

Trzebiatowski zaprojektował logo dla ChCK

Trzebiatowski zaprojektował logo dla ChCK

2015-10-14 12:45:51  |  Tekst (aw), fotomontaż ms

Od tygodnia Chojnickie Centrum Kultury cieszy się nowym logo. Jego twórcą jest nie kto inny, jak sam Janusz Jutrzenka-Trzebiatowski.

Fot. Janusz Jutrzenka-Trzebiatowksi z logiem, które zaprojektował dla Chojnickiego Centrum Kultury.

Zapotrzebowanie na nowy symbol wywołała zmiana nazwy Chojnickiego Domu Kultury na Chojnickie Centrum Kultury. Placówka postanowiła zlecić wykonanie nowego znaku graficznego zaprzyjaźnionemu artyście. - Zamówiliśmy logo u pana Janusza Jutrzenki-Trzebiatowskiego, który w swej bogatej karierze zaprojektował już wiele logotypów czy emblematów - mówi dyrektor ChCK Radosław Krajewicz. W samych Chojnicach symbolem wykonanym przez mistrza cieszy się chociażby Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich czy Muzeum Historyczno – Etnograficzne. W kraju m.in. Galeria S w Katowicach, Krakowski Teatr Tańca, Ogólnopolskie Forum Fotografii.

- Dostaliśmy wolną rękę co do koloru loga, natomiast podstawowe jest czarno-białe - informuje dyrektor ChCK i jednocześnie zaznacza, że znak graficzny dla placówki artysta z Krakowa posiadający muzeum w grodzie tura wykonał bezpłatnie. - Współpracujemy z Trzebiatowskim przy okazji jego imprez w Chojnicach. Jesteśmy też w stałym kontakcie z artystą - przyznaje Krajewicz.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl