Strona główna

ŚDS Chojnice jedzie na międzynarodowe finały

ŚDS Chojnice jedzie na międzynarodowe finały

2015-05-18 23:08:42  |  Tekst (aw), fot. nadesłane

Cztery zwycięstwa i jedna przegrana – to bilans piłkarzy Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnicach podczas eliminacyjnego turnieju Seni Cup w Waplewie koło Olsztynka. Zdobyte punkty pozwoliły drużynie na ponowny awans na międzynarodowe finały, w których zagrają reprezentanci dziesięciu krajów.


Tym razem miasto Chojnice w turnieju eliminacyjnym Seni Cup reprezentowały dwie drużyny – Środowiskowy Dom Samopomocy oraz debiutujący Dom Pomocy Społecznej. Co ciekawe, zespoły te od kilku miesięcy grały ze sobą mecze towarzyskie i postanowiły razem pojechać na turniej. Na miejscu okazało się, że będą musiały też ze sobą rywalizować i to w najsilniejszej grupie. Los chciał, że chojnickie drużyny zetknęły się ze sobą już w pierwszym meczu. Górą był ŚDS, który wygrał też kolejne trzy mecze i po czterech wygranych spotkaniach (3:0, 3:1, 1:0, 7:0) zapewnił sobie awans do międzynarodowego finału, w którym oprócz Polaków zagrają reprezentanci aż dziewięciu krajów z całej Europy. Humorów piłkarzy ŚDS nie popsuła nawet minimalna porażka 1:2 w ostatnim meczu - z bezwzględnie najlepszą drużyną ostatnich lat - z Nowego Miszewa. ŚDS zajął w turnieju drugie miejsce na 21 drużyn z kilku województw!

ŚDS zagrał w składzie: Rafał Wisiński, Mariusz Dziędziela, Marek Lazer, Arkadiusz Kamiński, Stanisław Szamotulski, Dawid Łangowski, Paweł Szczęsny, Łukasz Szynwelski. Trenerem zespołu jest Aleksander Knitter.

Wcześniej przed dwa lata ŚDS przegrywał eliminacje w najsilniejszej grupie, udało się - po całorocznych przygotowaniach - za trzecim razem.

Zadowoleni mogą być z siebie również piłkarze z DPS, którzy przegrali w turnieju dwa mecze - oba ze zwycięzcami grupy - ŚDS Chojnice i Nowym Miszewem. DPS jedno spotkanie wygrał, a dwa zremisował i zajął dobre czwarte miejsce.

Finał Seni Cup odbędzie się od 1 do 3 lipca w Toruniu. Wcześniej zespół ŚDS zagra w Mistrzostwach Pomorza w Chojnicach - już 29 maja na Chojniczance. Jeśli w tym turnieju uda się również zdobyć medal, to będzie to chyba najlepszy sezon drużyny w kilkuletniej historii, bowiem kilkanaście dni temu ŚDS wywalczył już złoto w Pomorskim Turnieju Olimpiad Specjalnych w Gdynia.

Drużyna ŚDS trenuje pod wodzą Aleksandra Knittera przez cały rok – jesienią i zimą w hali Gimnazjum nr 1, a wiosną na boisku Modrak.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl