Strona główna

Ferie w bibliotece

Ferie w bibliotece

2015-02-13 13:12:59  |  Tekst i fot. (aw)

Alicja i Aleksandra Majewskie, Dominika Barbarska, Fabian Drzyciński i Paweł Sosiński zostali laureatami konkursu plastycznego "Ferie w Bibliotece" organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach.


- Nigdy w historii biblioteki nie zdarzyło się, żeby było pięć pierwszych miejsc - mówiła kierowniczka czytelni dla dzieci Wioletta Karpiak na chwilę przed wręczeniem nagród. W taki sposób jury - w składzie: dyrektor biblioteki Anna Lipińska, prezes Stowarzyszenia LekTURa Weronika Sadowska i szefująca Dyskusyjnemu Klubowi Książki Małgorzata Guzelak - postanowiło nagrodzić dzieci, które wzięły udział w konkursowych zmaganiach. - Na zajęcia w ferie codziennie uczęszczało trzydzieścioro dzieci, ale tylko pięć zgłosiło się do konkursu. Ferie minęły tak szybko, że nie wiem kiedy. Było rewelacyjnie - mówiła kierowniczka czytelni.

W przeciągu dwóch tygodni milusińscy uczestniczyli m.in. w warsztatach filozoficznych, czytali książki czy też oglądali filmy. Nie zabrakło zabaw ruchowych i prac w grupie. Te szczególnie spodobały się Aleksandrze Majewskiej. - Na swym obrazku narysowałam losowanie stolików. Bardzo mi się podobało, że codziennie pracowaliśmy w trochę innej grupie. Było dużo różnych pomysłów - powiedziała ośmiolatka, która na zajęcia uczęszczała z młodszą siostrą.
Ostatni dzień ferii w bibliotece młodzi czytelnicy spędzili przy swoich ulubionych grach planszowych.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl