Strona główna

Miasto rozstrzygnęło pierwszą transzę grantów

Miasto rozstrzygnęło pierwszą transzę grantów

2015-01-30 14:01:01  |  Tekst i fot. mz

Prawie 200 tys. zł grantowa komisja rozdzieliła głównie na sport, a także na kulturę i kilka innych zakresów.

 

Organizacje, kluby i stowarzyszenia zadania w ramach konkursu ofert na dotacje będą musiały przeprowadzić w pierwszej połowie roku. Te, które mają w planie imprezy, turnieje i inne wydarzenia w drugiej połowie roku muszą poczekać na drugą turę konkursu, która będzie wiosną. - Łącznie na sport i kulturę będzie 400 tys. zł w tym roku – informuje wiceburmistrz Edward Pietrzyk. Już po pierwszej turze widać, że zapotrzebowanie jest dużo większe. - Można powiedzieć, że razy cztery. Wnioski w sporcie opiewały na 600 tys. zł – dodaje. Tymczasem komisja grantowa w tej dziedzinie rozdysponowała 154 tysiące złotych na 27 zadań. Przez braki formalne trzeba było odrzucić dwa wnioski. To i tak nic w stosunku do kultury, gdzie z 17 ofert odrzucono aż 10 (8 - braki formalne, 2 – nie przekroczyły wymaganego pułapu pkt). Największą kwotę w sporcie dostała Chojniczanka na szkolenie dzieci i młodzieży w piłce nożnej – 50 tys. zł i lekkiej atletyce – 6 tys. zł. Ponad 30 tys. zł na regaty i szkolenie młodych adeptów żeglarstwa komisja przyznała Chojnickiem Klubowi Żeglarskiemu, a 3,5 tys. zł Ludowemu Klubowi Żeglarskiemu. Granty dostaną także dwa działające w Chojnicach kluby bokserskie – Boxing Team (7 tys. zł) i UKS Bokser (5 tys. zł). Przeszły też wnioski UKS Ósemki, KS OSiR, Rugby Tur Chojnice, Red Devils, ChKS Kolejarz, UKS Ogólniak, Chojnickie Stowarzyszenie Aikido, Chojnickie Towarzystwo Sportów Wrotkarskich, oddział PCK i Polskiego Związku Głuchych. Pełna lista na stronie miasta.

43 tysiące komisja rozdysponowała na zadania z zakresu kultury i sztuki, wypoczynku dzieci i młodzieży, integracji europejskiej, ochrony i promocji zdrowia, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz ekologii. Tu najwyższę kwotę, czyli 15 tys. zł, dostało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, na organizację letnich kolonii z programem profilaktycznym (13 tys.) i rekreacyjnym (2). Po 9 i 8 tys. zł dostały odpowiednio zespoły Kaszebe i Kaszuby, a Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie 5,5 tys. zł na warsztaty wokalno-muzyczne, a niespełna 2 dla kaszubskiego teatru.

Wiceburmistrz Edward Pietrzyk podtrzymuje też deklarację o przekazaniu kowty 389 tys. zł dla Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum na cel, jakim jest budowa hospicjum. Stowarzyszenie na własne koszty wykonało już prace rozbiórkowe.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl