Strona główna

'Quilling' - warsztaty z gośćmi z Karnowa

'Quilling' - warsztaty z gośćmi z Karnowa

2014-05-30 00:12:36  |  Tekst: Halina Łepek, Fot.: Marzena Janikowska

29 maja Zespół Szkół Specjalnych w Chojnicach odwiedziła grupa uczniów z zaprzyjaźnionego ZSS w Karnowie pod opieką nauczycielek Aliny Splitt i Ewy Pater. Przybyli oni na zaproszenie wychowawców Szkoły Przysposabiającej do Pracy – Haliny Łepek, Bożeny Kanabaji, Iwony Marciniak oraz Anny Bydłowskiej - w celu poprowadzenia warsztatów kreatywnych „Quilling”.


W zajęciach pod kierunkiem Aliny Splitt wzięli udział wszyscy uczniowie chojnickiej Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Poznali oni podstawowe narzędzia do pracy tą techniką oraz sposoby zwijania pasków papieru na specjalnym szydełku. Mieli okazję podziwiać przywiezione przez gości przykładowe prace. Każdy miał możliwość wykonania pięknej kartki okolicznościowej oraz kwiatka. Uczniowie byli zadowoleni z efektów swoich pierwszych prób pracy tą metodą, prezentowali je wszystkim z ogromną dumą.

Goście z Karnowa odwiedzili chojnicką szkołę po raz pierwszy. Z uwagą obejrzeli cały budynek ZSS oraz szkolny ogródek, który prowadzą uczniowie PdP podczas zajęć z ogrodnictwa. Wszystko bardzo im się podobało. Współpraca między placówkami trwa już od 3 lat, czyli od początku istnienia przy chojnickim ZSS Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Nasi uczniowie co roku biorą udział w organizowanym przez przyjaciół z Karnowa konkursie informatycznym „Mistrz Klawiatury”, byli też gośćmi na wiosennym pikniku. Podczas tych kilku spotkań zdążyły się już nawiązać nowe znajomości między młodzieżą z Karnowa i Chojnic. Nauczycielki też miały kolejną wspaniałą okazję do wymiany doświadczeń, co z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl