Strona główna

Jechał na gazie

Jechał na gazie

2014-02-11 11:35:02  |  KPP Chojnice

Policjanci z Czerska uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu, który kierował samochodem na ulicy Jana Pawła II. Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkaniec gminy Osieczna, nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz mężczyzna odpowie za wykroczenia oraz przestępstwo.


W niedzielę około godz. 20.45 policjanci patrolujący ulice Czerska zauważyli, jak kierujący samochodem volkswagen vento pomimo znaku „stop” nie zatrzymał się. Z tego powodu po chwili mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej. Od kierującego mężczyzny funkcjonariusze poczuli alkohol. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że mieszkaniec gminy Osieczna ma w organizmie blisko 1,90 promila alkoholu. Podczas kontroli policjanci ustalili również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

37-latek poniesie odpowiedzialność za wykroczenia nie zastosowania się do obowiązującego znaku i nie posiadania uprawnień do kierowania oraz przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to dwa lata pozbawienia wolności.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl