Strona główna

Rozbiórka albo pozew do sądu

Rozbiórka albo pozew do sądu

2013-01-17 18:27:59  |  Tekst i fot. mz

Rozbiórki domków za darmo – na taką propozycję chojnickiego Urzędu Gminy przystało ośmiu letników, którzy mają swoje domki w Charzykowach za dawną siedzibą poczty. Urząd zabrał się za porządki w tym rejonie letniskowej miejscowości. Właściciele, którzy się temu sprzeciwiają, spotkają się w sądzie z przedstawicielem samorządu.

- Podjęliśmy kroki prawne mające na celu opróżnienie tego terenu przez bezprawnie tam stojące domki – poinformował Zbigniew Szczepański. Jeśli ich właściciele z różnych powodów nie mogą rozebrać domków, to urząd wykona to na własny koszt. Takie deklaracje do końca zeszłego roku złożyło ośmiu letników spośród 36. - Przygotowujemy w tej chwili pozwy do sądu, który rozstrzygnie sprawę. Niektórzy żądają po 80 tys. zł odszkodowania – dodał włodarz.

Gmina ma w planie postawić w tym miejscu ośrodek zdrowia. W dotychczasowym budynku i w takim kształcie charzykowska przychodnia może funkcjonować do 2016 r. Do tego czasu musi albo zostać przebudowana i dostosowana do wymogów unijnych lub pobudowana na nowo. Jeśli takowy ośrodek powstanie, to według takiego samego projektu jak ten w Ogorzelinach, którego budowa na ruszyć w marcu. - Nie ma żadnego zagrożenia dla Charzyków, żeby tam ośrodka nie było – stwierdził wójt. - Mamy na to cztery lata – dodał.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl