XX Bieg Ekologiczny. Wyniki

2012-10-12 11:20:39  |  ZS Swornegacie

6 października odbył się w Swornychgaciach XX Jubileuszowy Jesienny Bieg Ekologiczny Gminy Chojnice, w którym wzięły udział wszystkie szkoły naszej gminy z Charzykowa, Silna, Kłodawy, Lichnów, Nowej Cerkwi, Nieżychowic Ogorzelin, Ostrowitego, Pawłowa, Swornegaci oraz gimnazja z Nowej Cerkwi, Silna, Sławęcina, Pawłowa, Swornegaci. Przeprowadzono 12 biegów (8 x SP, 2 x Gim i 2 biegi otwarte), w których wzięło udział łącznie 481 zawodników, natomiast bieg ukończyło 464. Bieg odbył się po hasłem „Jeżeli wraz z innymi stanąłeś na trasie biegu, już wygrałeś, choćbyś przybiegł ostatni”.

Sześć najlepszych reprezentacji szkolnych w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych i cztery z gimnazjum otrzymały puchary oraz nagrody w postaci piłek. Wszyscy zawodnicy, organizatorzy sponsorzy i goście otrzymali pamiątkową plakietkę z okazji jubileuszu ufundowaną przez Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach.

Trzech najlepszych zawodników w każdym biegu otrzymało okolicznościowe medale ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach. W każdym biegu nagrodzonych zostało 6 pierwszych uczestników oraz rozlosowano po 3 w nagrody niespodzianki każdym biegu z okazji jubileuszowej imprezy. Wszyscy uczestnicy i goście zostali poczęstowani grochówką i drożdżówką.

Organizatorami biegu byli: Zespół Szkół w Swornegaciach, Uczniowski Klub Sportowy „TUR” Swornegacie. Współorganizatorzy: Wiejski Dom Kultury w Swornegaciach, Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach, Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach.