Strona główna

Świętowali rocznicę przeprowadzki

Świętowali rocznicę przeprowadzki

2012-10-13 11:23:55  |  tekst je, fot. Krzysztof Różycki

Przed 10 laty chojnicki szpital rozpoczął swą działalność w nowoczesnym obiekcie przy ul. Leśnej. Z tej okazji w piątek (12.10) w Chojnickim Domu Kultury miała miejsce uroczysta akademia.

Wzięli w niej udział burmistrzowie i wójtowie wszystkich gmin i miast powiatu chojnickiego, starosta i członkowie zarządu powiatu. Przybyły również osoby, które przyczyniły się do wybudowania nowego gmachu szpitala, jak przewodniczący społecznego komitetu budowy szpitala Stanisław Sobczak, czy byli dyrektorzy chojnickiej lecznicy. Zdecydowanie najwięcej oklasków zebrał spośród nich Zdzisław Augustyński. Nie zapomniano także o nieżyjących już osobach, które także zasłużyły się dla chojnickiego szpitala, które uczczono chwilą ciszy. Kolejnym punktem uroczystości było przedstawienie historii lecznicy, która pierwszego pacjenta przyjęła w listopadzie 1886 roku, jeszcze jako Zakład Św. Boromeusza przy dzisiejszym pl. Niepodległości. To zadanie przypadło wicedyrektorowi szpitala Maciejowi Polasikowi. Nie zabrakło w nim wątku starań o wybudowanie nowej siedziby szpitala, które rozpoczęły się w 1974 roku po pożarze tej placówki. Maria Nieżorawska, zastępca ds. ekonomicznych, przybliżyła zebranym w ChDK finansowe aspekty potyczek najpierw z pomorską kasą chorych, a teraz z oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Natomiast Ewa Wodzikowska, zajmująca się sprawami pielęgniarstwa, zapoznała z dniem dzisiejszym szpitala, jego działalnością i kadrą, która w nim pracuje i leczy mieszkańców powiatu chojnickiego. Leszkowi Bonnie przypadło przedstawić marzenia kadry kierującej szpitalem. Jedno z nich, dotyczące rozbudowy oddziału kardiologii inwazyjnej, może wkrótce być zrealizowane. Zarząd powiatu w pełnym składzie zademonstrował na deskach estrady pisemną deklarację, że w przyszłorocznym budżecie znajdzie się kwota 500 tys. zł na wspomniany cel. Nie były to jedyne prezenty, które otrzymali tego dnia pracownicy szpitala. Wójt Zbigniew Szczepański przekazał obraz przedstawiający Swornegacie wraz z życzeniami, aby mieszkańcy gminy nie czekali na poradę dłużej, niż miesiąc. Tadeusz Skajewski, właściciel firmy Temis, wręczył szablę, która ma pomóc szpitalowi w walce z NFZ o lepszy kontrakt. Własne życzenia dyrekcji szpitala złożyła także delegacja pielęgniarek, której przewodniczyła Aleksandra Stasińska. Nagrody pieniężne oraz pamiątkowe dyplomy otrzymało 10 pracowników szpitala o najdłuższym stażu zatrudnienia. Ponadto każdy uczestnik akademii otrzymał okolicznościową monografię szpitala, którą zredagował Kazimierz Ostrowski.

Link do FLV (Leszek Bonna)

 

Link do FLV (Stanisław Skaja)

Część oficjalną uroczystości zakończył koncert bydgoskiej orkiestry kameralnej im. Johanna Straussa, który poprowadziła Emilia Czekała. Po nim w holu ChDK uczestnicy mogli obejrzeć okolicznościową wystawę fotograficzną o historii szpitala.

Link do FLV (Bydgoska Orkiestra Kameralna im. Johanna Straussa)

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl