Strona główna

Reggae w charzykowskim amfiteatrze

Reggae w charzykowskim amfiteatrze

2012-07-29 12:33:10  |  Krzysztof Różycki

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na koncert, który odbędzie się 4 sierpnia w Amfiteatrze im. Ottona Weilanda w Charzykowach. Na scenie pojawią się trzy zespoły wykonujące muzykę reggae - Layo, Świadomość i Dubska.

Koncert otworzy chojnicka grupa Layo, która uczestniczyła w ubiegłorocznej edycji koncertu  w charzykowskim amfiteatrze. Chojnickie Layo powstało na początku 2008 roku, ich debiutancki koncert odbył się w tucholskim Drum Club. Była to impreza urodzinowa zespołu Obuwie z Tucholi, a zarazem promocja festiwalu Tfu!rczość. W krótkim czasie zespół zdobył sporą grupę fanów, o czym można było się przekonać podczas koncertu, jaki zagrali w Intercity. Kolejnym wydarzeniem był występ, który odbył się podczas chojnickiej Harcomajady. W czasie imprezy zorganizowanej przez Hufiec ZHP w Chojnicach zespół zagrał koncert plenerowy przed gwiazdą wieczoru - Milczeniem Owiec.

W dniach 28-29 maja 2010 roku Layo gościło w Emsdetten, gdzie zespół zagrał dwa koncerty: jeden w centrum młodzieżowym Koje w Emsdetten, a drugi w pobliskim mieście Rhiene w pubie Eulenspiegel. Do koncertowego dorobku należy także dopisać występy w klubie Marilyn, a także podczas pierwszej edycji Dnia Młodzieży, koncert w miejscowości Kaliska, gdzie ponownie zagrali z Milczeniem Owiec i wspólny koncert z zespołem Dubska. Obecnie zespół pracuje nad rejestracją materiału demo.

Layo gra w składzie:

Łukasz Tracz- gitara
Alicja Połom - saksofon
Tomasz Ryl - perkusja
Dawid Cholewiński - klawisze 
Bartłomiej Zwiewka - bas 
Dawid Steliga - wokal i gitara
Piotr Lizakowski- trąbka

 

 

 

Link do YouTubeZespół Świadomość powstał w 2002 roku w Darłowie. W swojej twórczości łączą reggae z elementami folk, ska, dub, punk-rock. Mają na koncie udział w takich imprezach jak: Reggaeland w Plocku, Ostróda Reggae Festiwal, Woodstock w Kostrzynie, Reggae nad Rega w Rewalu, Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim. W 2008 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. „Ciak Ciak”.

Świadomość gra w składzie:
Marcin Cichocki - gitara solowa, saksofon
Robert Gorgol - gitara, śpiew, upiększajki, flety
Bartek Matusiak - sampler, efekty, bębny,
śpiew, upiększajki
Marek Bartos - bas, dźwięk
Filip Skaziński - perkusja
Kamil Piotrowicz - klawisze
Krzysztof Ostrowski - trąbka
Kamil Gibowski – puzon

Link do YouTubeZespół Dubska powstał w 1999 roku w Bydgoszczy. Zgodnie z nazwą, w swojej twórczości łączą reggae, dub i ska. Chojnicka publiczność, doskonale zna Dubska z ich udziału w corocznym festiwalu reggae ”Letnie Falowanie” i wie, że koncerty tej grupy to gwarancja dobrej zabawy. W Charzykowach Dubska  wystąpią wspólnie z Gerbertem Moralesem, członkiem legendarnej rosyjskiej grupy reggae Jah Division.

Zespół może się poszczycić dwoma materiałami demo i trzema albumami: ”Dubska" (2005), "Avokado" (2006), "Dubska Division" (2008), "Loko Loko" (2010).
Dubska grają w składzie:
U-Jar – perkusja,
Mały – bass
Grzyb – gitara
Jahu – keybord
Mucha – wokal, przeszkadzajki, puzon
Dymol – wokal, gitara
FeelGoooood – saksofon
Michu – trąbka
Krzychu – puzon

Link do YouTube

Koncert Layo, Świadomość  i Dubska- 4 .08 godzina 19.00

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl