Strona główna

Sportowo-wyczynowy weekend na skateparku

Sportowo-wyczynowy weekend na skateparku

2018-08-22 13:06:51  |  Anna Zajkowska

Ewolucje rolkarzy, deskorolkarzy, użytkowników BMX-ów oraz MTB-ów momentami zapierają dech w piersiach.

Najbliższy piątek, sobota i niedziela (24-26.08) w chojnickim parku Tysiąclecia minią pod znakiem zmagań miłośników sportów wyczynowych. Black Tur Jam, bo o nim mowa, doczekał się drugiej edycji. Trzydniową imprezę zakończą koncerty na Starym Rynku.

 

Lokalni miłośnicy ewolucji wykonywanych na rowerach typu BMX i MTB, rolek i deskorolek o miejsce do spotkań i ćwiczeń, ścieżkę do ratusza wydeptywali latami. By uhonorować to, że takowy obiekt powstał postanowili organizować cykliczną imprezę pod nazwą Black Tur Jam.

- To okazja dla wszystkich mieszkańców Chojnic, ale nie tylko, do zaprezentowania swoich umiejętności oraz zdrowej rywalizacji w pozytywnej atmosferze - podkreśla Patryk Erwart, jeden z organizatorów przedsięwzięcia. - Do wzięcia udziału w zawodach zapraszam wszystkich. Nie mamy żadnych ograniczeń wiekowych - dodaje. Zaznacza jednak, że osoby niepełnoletnie wystartują tylko po podpisaniu przez rodziców lub prawnych opiekunów odpowiedniego formularza.

 

Link do YouTube

 

Trzydniowa impreza rozpoczyna się w piątek o godz. 15. Tego dnia na rampach zobaczymy zmagania rolkarzy. W sobotę, o tej samej porze, do rywalizacji staną rolkarze. Niedziela natomiast należeć będzie do rowerzystów. Ewolucje na BMX-ach i MTB-ach planowo winny rozpocząć się w samo południe, a zakończyć o godz. 17. Zaraz po nich zarówno uczestników, jak i zgromadzoną publiczność, organizatorzy zapraszają na płytę Starego Rynku na część koncertową. Na scenie po godz. 18:30 wystąpią: Musiel/Emce, DJ Beczki, z Bydgoszczy i Żnina oraz chojnicka formacja Layo. - Muzycy mają na celu głównie urozmaicenie zawodów. To też przedostatni weekend wakacji, więc wszyscy mamy jeszcze więcej czasu i luzu, by spotkać się wieczorem pod sceną. Zapraszam serdecznie na to wydarzenie - mówi Erwart.

 

Zapisy na zawody w poszczególnych dyscyplinach odbywać się będą na godzinę przed ich rozpoczęciem.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl