Brązowi medaliści z Chojnic

2012-07-07 09:22:34  |  Olek Knitter

Trzecie miejsce i brązowe medale zdobyli w tym roku piłkarze ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnicach w finale Międzynarodowego Finału Ligi Piłki Nożnej Seni Cup w Toruniu.

W turnieju zagrało 31 drużyn z 10 państw. Chojnicki ŚDS zagrał w tym roku w lepszej, bo drugiej grupie sprawności (rok temu w czwartej) i po niesamowitych meczach i wielu emocjach zdobył brązowe medale, pokonując drużyny z Niemiec, Litwy, Ukrainy i Czech oraz przegrywając
z dwoma drużynami z Polski. ŚDS z Chojnic jest więc dziewiątą drużyną w Europie i trzecią z Polski z ponad 300, które w dziesięciu krajach grały w eliminacjach turnieju Seni Cup!
Stanisław Szamotulski został najlepszym obrońcą w rozgrywkach, a Rafał Wisiński podczas uroczystego otwarcia trzymał flagę Polski.

Zespół ŚDS grał w składzie: Marek Lazer, Rafał Wisiński, Mariusz Dziędziela, Stanisław Szamotulski, Arkadiusz Kamiński, Dawid Łangowski, Paweł Szczęsny, trener Olek Knitter, opiekunowie Anna Werochowska i Mariola Majewska.