Wygrana Chojniczanki. Kontuzje Alexa i Trojana

2012-02-11 19:49:48  |  Ł.R.

W rozegranym dzisiaj (11.02) kolejnym sparingu w ramach przygotowań do rundy rewanżowej w drugiej lidze, zespół Chojniczanki Chojnice odniósł skromne zwycięstwo pokonując w Cetniewie Orkana Rumię 3:2.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami jednego gola autorstwa Rafała Siemaszko, który doprowadził do tego, że w 26. minucie Maciej Krakowiak musiał wyjmować piłkę z własnej bramki. Nie minęły zaledwie trzy minuty, a gospodarze meczu mogli prowadzić już 2:0. Jednak czujność Marcina Trojanowskiego uchroniła nas od utraty drugiego gola. Pomocnik żółto-biało-czerwonych wybił bowiem piłkę z linii bramkowej.

Po zmianie stron obudził się Szymon Kaźmierowski. Napastnik Chojniczanki zdobył aż dwie bramki dla swojego zespołu, kolejno w 54. i 70. minucie.  Przy pierwszej bramce asystował Tomasz Lenart, a przy drugim trafieniu swój udział miał Juchacz, który doskonale obsłużył napastnika Chojniczanki wypuszczając go na pozycję sam na sam.  W 74. minucie przypomniał o sobie Sławomir Ziemak. Były piłkarz MKS-u doprowadził do wyrównania. Jednak ostatnie słowo należało do piłkarzy Grzegorza Kapicy. Dobrze dysponowany tego dnia Szymon Kaźmierowski popisał się hat-trickiem w 86. minucie meczu strzelając swoją trzecią bramkę i tym samym ustalił wynik spotkania na 3:2. Już w środę następny test-mecz, tym razem z I-ligowym Zawiszą w Bydgoszczy. Dzisiejszy sparing odbywający się ponownie w zimowych warunkach nie był łaskawy dla dwóch zawodników MKS-u. Kontuzji nabawili się: Aleksandar Atanacković (problemy z paznokciem) i Marcin Trojanowski (skręcenie stawu skokowego).

ORKAN RUMIA – CHOJNICZANKA CHOJNICE 2:3

Chojniczanka: Krakowiak (46’ Misztal) - Gogol (46’ Posmyk), Sierant (46’ Steinke), Testowany (46’ Testowany), Bednarek - Trojanowski (42’ Juchacz), Pach (46’ Ligienza), Atanacković (30’Parzy), Wasikowski, Lenart( 77’ Wasikowski) - Tatara (46,Kaźmierowski), Gregorek.