Arka lepsza od Chojniczanki

2012-02-04 16:09:01  |  Ł.R.

W kolejnym sparingu tej zimy piłkarze Chojniczanki ulegli nieznacznie pierwszoligowej Arce Gdynia 2:3. Spotkanie rozegrano na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni.

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania nie przyniosła bramek. Tuż po przerwie w 54. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Gola zdobył Jędrzejowski, który dobił strzał Edimo. Nasz bramkarz wygrał co prawda pojedynek sam na sam z Kameruńczykiem, ale wobec dobitki był już bezradny.  Ozdobą meczu był z pewnością gol wyrównujący Przemysława Kanarka. Testowany przez Chojniczankę 20-letni zawodnik Ruchu Chorzów (młoda ekstraklasa), dopadł do piłki wybitej po rzucie rożnym przed pole karne i z odległości ok. 30. metrów huknął nie do obrony, tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Żukowskiego.  W 74. minucie Arka po raz drugi w meczu wyszła na prowadzenie. Autorem drugiego gola był Surdykowski. Gdynianie z prowadzenia cieszyli się zaledwie kilka sekund. Krótko po wznowieniu gry w polu karnym faulowany był Sławomir Pach. Sam poszkodowany podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. Jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy w 77. minucie po raz trzeci umieścili piłkę w naszej bramce. Na listę strzelców wpisał się Tomasik. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i to drużyna Grzegorza Kapicy schodziła z boiska pokonana 3:2. W dzisiejszym spotkaniu z powodu kontuzji czy choroby nie zagrali: Ligienza, Atanacković, Trojanowski, Pieczara, Szczepan i Juchacz.

ARKA GDYNIA – CHOJNICZANKA CHOJNICE 3:2 (0:0)

Chojniczanka: Krakowiak (46' Misztal, 82' Krakowiak) - Sierant, Gogol, Kaśnikowski (46' Steinke), Lenart (46' Bednarek), Iwanicki (46' Wasikowski), Pach, Parzy, Posmyk, Tatara, Kaźmierowski (46' Gregorek)