Szymon Kaźmierowski pogrążył poznaniaków

2012-02-02 00:20:04  |  Ł.R.

W obliczu srogiej zimy, przy mocno minusowej temperaturze, przyszło zagrać piłkarzom Chojniczanki Chojnice sparing z I-ligową Wartą Poznań.

W dotychczas rozegranych meczach kontrolnych żółto-biało-czerwoni zremisowali 0:0 z GKS-em Bełchatów, 3:3 z Widzewem Łódź oraz ponieśli porażkę z Piastem Gliwice 0:3.

Spotkanie to było debiutem pomiędzy słupkami dopiero co pozyskanych bramkarzy "Chojny”. Mowa tu oczywiście o takich nazwiskach jak Rafał Misztal czy Maciej Krakowiak. Nową twarzą, która pojawiła się w składzie naszego zespołu, był testowany obrońca Przemysław Kanarek, występujący na co dzień w barwach Ruchu Chorzów (Młoda Ekstraklasa). Bohaterem spotkania okazał się były napastnik Warty, Szymon Kaźmierowski. W 21. minucie, jak się później okazało, zdobył on jedynego gola w tym spotkaniu, wykorzystując sytuację jeden na jeden z bramkarzem gospodarzy. Najdogodniejszą szansę na podwyższenie rezultatu miał w 41. minucie Kacper Tatara. Po jego strzale piłkę z linii bramkowej wybił Adrian Bartkowiak, zapobiegając tym samym utracie drugiego gola.

W drugiej połowie na placu gry pojawili się nowi zawodnicy. Grzegorz Kapica dał szansę pokazania się dziewięciu zmiennikom. Jednak zmiany te nie przyniosły tego co najważniejsze, czyli zdobyczy bramkowej. Natomiast piłkarze Warty najlepszą okazję do zdobycia wyrównującego gola zmarnowali w 73. minucie. Swoją szansę zmarnował Piotr Giel, który przegrał bezpośredni pojedynek z  debiutującym w bramce Maciejem Krakowiakiem. Ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianie przez co nasz zespół odnotował pierwsze zwycięstwo tej zimy.

W Chojniczance cały czas z drobnymi kontuzjami borykają się Krystian Pieczara i Tomasz Parzy. Cały czas w pełni dyspozycji nie są Robert Bednarek oraz Paweł Iwanicki.  Nie wiadomo też co z dalszą przyszłością Artura Gieragi w naszym zespole.

Następnym sparingpartnerem Chojniczanki będzie Arka Gdynia. Mecz ten rozegrany zostanie w sobotę (4.01) w Gdyni.

WARTA POZNAŃ - CHOJNICZANKA CHOJNICE 0:1 (0:1)

Kaźmierowski 21'

Chojniczanka: Rafał Misztal (46 Maciej Krakowiak) – Mariusz Gogol, Robert Sierant (46 Michał Steinke), Bartosz Kaśnikowski, Tomasz Lenart (46 Przemysław Kanarek) – Marcin Trojanowski (46 Dawid Juchacz), Sławomir Pach (46 Tomasz Szczepan), Aleksandar Atanacković (46 Adrian Ligienza), Piotr Wasikowski (46 Paweł Posmyk) – Szymon Kaźmierowski ( 80 Tomasz Pestka), Kacper Tatara (46 Karol Gregorek).