Chojniczanka pokonała Olimpię Elbląg

2011-07-09 17:09:32  |  Ł.R.

Dzisiaj (09.07) zawodnicy Grzegorza Kapicy wygrali we Fromborku z beniaminkiem pierwszej ligi Olimpią Elbląg 3:1.

Spotkanie nie najlepiej rozpoczęło się dla Chojniczanki. W 10. minucie Michał Kołba po strzale Krzysztofa Kaczmarka musiał wyjmować piłkę z własnej bramki. Rezultat taki utrzymał się do 40. minuty. Od tego momentu zółto-biało-czerwoni wrzucili drugi bieg i strzelili rywalowi dwa gole. Najpierw, po dośrodkowaniu Tomasza Parzego, jeden z testowanych przez Chojniczankę zawodników głową umieścił piłkę w bramce Olimpii. Pięć minut później cieszyliśmy się po raz drugi ze zdobytego gola. Zawodnik testowany podwyższył prowadzenie na 2:1.

W drugiej odsłonie na listę strzelców mogli wpisać się Marcin Trojanowski i Szymon Kaźmierowski. Zarówno jednemu, jak i drugiemu, zabrakło zimnej krwi i zdecydowania w pojedynku sam na sam z bramkarzem Olimpii. W 88. minucie doszlo do praktycznie identycznej sytuacji z 40. minuty. Ponownie do piłki w narożniku boiska podszedł Tomasz Parzy, piłka ponownie wylądowała na głowie jednego z testowanych zawodników, który dał nam dwubramkowe prowadzenie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Chojniczanka wygrała z Olimpią Elbląg 3:1.

OLIMPIA ELBLĄG - CHOJNICZANKA CHOJNICE 1:3 (1:2)

Chojniczanka: Kołba – Zawodnik testowany nr 1, Jakosz, Kaśnikowski, Mikołajczyk – Posmyk, Hajdamowicz, Parzy, Tarnowski – Zawodnik testowany nr 2, Zawodnik testowany nr 3

KOLEJNI NOWI ZAWODNICY NA POKŁADZIE

Pierwszy z nich to bramkarz Michał Kołba, który  został wypożyczony z SMS-u Łódź na okres jednego roku. Poprzedni sezon spędził na boiskach III-ligowych, broniąc barw UKS-u SMS Łódź.

Drugim pozyskanym przez klub  ulicy Mickiewicza piłkarzem jest Jakub Marynowicz. Z drugoligowcem z Chojnic związał się na okres jednego roku. Do Chojniczanki przeszedł na zasadzie wypożyczenia z Lecha Poznań. Poprzednio reprezentował barwy Orła Branice, Amici Wronki oraz Lecha Poznań.