Zakończyli sezon na szóstym miejscu

2011-05-14 12:42:56  |  Ł.R.

W piątek (13.05) drużyna Red Devils Chojnice meczem z GKS Tychy zakończyła sezon w  Polskiej Lidze Ekstraklasy.

Piątek 13 maja nie okazał się pechowym dniem dla drużyny Tomasza Aftańskiego, choć mecz rozpoczął się od ponad 30-minutowego opóźnienia. Drużynę gości zatrzymały korki na drogach Pomorza. Wynik meczu otworzył Diguinho w 9. minucie. Po jego ni to strzale, ni to podaniu, piłka niczym armatnia kula ku zaskoczeniu bramkarza wturlała się do bramki. Czerwone Diabły w pełni kontrolowały słabo spisujący się zespół gości. W 10. minucie po strzale najskuteczniejszego strzelca w zespole,  Artura Chrzonowskiego, gości od utraty gola uchroniła poprzeczka. Do przerwy nasz zespół prowadził skromnie 1:0.

Druga część spotkania dalej toczyła się pod dyktando gospodarzy. Drużyna z Tych pomimo podjętej walki i trudów dalekiej podróży, nie potrafiła znaleźć sposobu na pokonanie naszego bramkarza. Król strzelców drużyny Red Devils w tym sezonie - Artur Chrzonowski, po asyście Adama Żołędzia w 31. minucie podwyższył na 2:0. Nerwowo zrobiło się w 36. minucie, kiedy to do bramki trafił zawodnik gości Piotr Myszor. Tyszanie stawiając wszystko na jedna kartę,  wycofali bramkarza. Nie przyniosło to jednak oczekiwanego rezultatu, a bliżsi strzelenia kolejnego gola byli gospodarze po strzałach Tomasza Kriezela i Diguinho. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem chojniczan 2:1. W rezultacie końcowym beniaminek z Chojnic po słabym starcie na początku rozgrywek ostatecznie uplasował się na dobrym, szóstym miejscu w lidze. Teraz przyszełdł czas na zasłużoney odpoczynek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

RED DEVILS CHOJNICE - GKS TYCHY 2:1 (1:0)