Strona główna

Wylicytuj obrazy. Pomóż Odyseuszom

Wylicytuj obrazy. Pomóż Odyseuszom

2011-05-06 09:26:09  |  mz

Licytacja trwa do 10 maja. Czy ktoś przebije ofertę anonimowej osoby, która daje 3 tys. zł za obraz nr 1 (szary koń)? Wylicytowano też obraz, który zostanie namalowany na życzenie za kwotę wyjściową 300 zł. Zachęcamy do dalszej licytacji, a tym samym pomocy Odyseuszom, którym już teraz pozostało do uzbierania ok. 20 tys. zł.

Mamy już kolejną ofertę za obraz nr 4 (liście) Mariusz Janik oferuje 300 zł. Kto da więcej?

 

Czeka ich wielka przygoda - wyjazd do Stanów Zjednoczonych, spotkanie z ludźmi z całego świata i możliwość konkurowania z nimi. NASA wyławia tam talenty spośród rzeszy młodych ludzi. Mowa o Odysei Umysłu.

Dwie grupy z Chojnic – II LO i ZS nr 7 - jadą do USA pod koniec maja. Trenerzy Odyseuszy obliczyli, że łącznie potrzeba 80 tys. zł na całą eskapadę. Opłacić muszą przelot do USA, zakwaterowanie i przeloty między amerykańskimi miastami. Marcin Szopiński z II LO potwierdza, że bilety na podróż do Stanów Zjednoczonych już zostały zakupione. 19 tys. przekazały na ten cel władze miasta, 17 tys. władze powiatu, brakującą sumę dołożyli sponsorzy. W przyszłym tygodniu chojniczanie muszą przelać kolejną sumę na przeloty na tzw. homestay, czyli pobyt u amerykańskiej rodziny. Wiadomo już, że grupa z ZS nr 7 pod opieką Danuty Połom zostanie zakwaterowana na Florydzie.

Suma jest spora, ale młodzi chojniczanie są zdeterminowani. Na ich apel odpowiada też coraz więcej osób. Jacek Furmanek, ojciec Odyseuszki, postanowił przekazać na aukcję aż 5 obrazów swojego autorstwa. Cztery z nich obejrzeć można na naszej stronie. Piąty obraz pan Jacek namaluje na życzenie osoby, która wylicytuje sobie taką możliwość. - Obrazy mają wymiary 60 x 80 cm. Ten zamówiony będzie również w takim formacie. Tematyka jest dowolna, poza portretami – zastrzega sobie plastyk. Obrazy zostały namalowane farbami olejnymi. Cena wywoławcza każdego to 300 zł – informuje Jacek Furmanek. Dodatkowo jeden z obrazów można obejrzeć w galerii pana Mieczysława Blocha na chojnickim rynku.

 

Chcesz kupić obraz i wspomóc Odyseuszy? Swoje propozycje prosimy przesyłać na maila kontakt@chojnice24.pl, w temacie wpisując AUKCJA, a w treści swoje dane kontaktowe. Można też kontaktować się telefonicznie pod nr tel. 508 105 227.

Licytacja potrwa do 4 maja do północy. Aktualizacja - licytacja została przedłużona do 10 maja.

Uzyskane w trakcie licytacji pieniądze zostaną przelane na konto Stowarzyszenia Przyjaciół II LO, ul. Świętopełka 1, 89-600 Chojnice,

34102014910000440200489161 z dopiskiem Odyseja Umysłu

Obie drużyny zbierają na wspólne konto. Darczyńcy wpłaconą kwotę mogą odliczyć od podatku.

Zobacz licytowane obrazy


Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl