Strona główna

Prowizoryczne ścieżki, wycinka w dwóch etapach

Prowizoryczne ścieżki, wycinka w dwóch etapach

2011-04-14 09:41:51  |  Tekst i fot. ms

Kiedy parkowe ścieżki będą wyrównane, a topole wycięte? Chojniczanie mieszkający przy parku Tysiąclecia bacznie obserwują zmiany w miejskim zieleńcu. Część z nich codziennie wędruje tamtędy w kierunku centrum miasta bądź na targowisko. Ścieżkami, na których wysypano grubą warstwę piasku, ciężko spacerować z wózkiem.

- Tyle piachu zostało nawiezione, że chodzimy jak po plaży. Wózkiem ciężko przejechać, dziecko musi z niego wyjść – relacjonuje mieszkanka ul. Sawickiej.

W rozmowie z Jackiem Domozychem, dyrektorem Wydziału Budowlano-Inwestycyjnego, otrzymaliśmy odpowiedź, iż ścieżki jedynie prowizorycznie odtworzono po pierwszym etapie, gdyż na przełomie maja i kwietnia ogłoszony zostanie przetarg na dalszy etap prac, w którym to powstaną już ścieżki z prawdziwego zdarzenia. - Wiem, że sporo ludzi tamtędy chodzi. W tej chwili trwają prace naprawcze. Jeśli będzie taka możliwość, to dopilnujemy, żeby wyrównać. Nie żądajmy jednak od piachu zbyt wiele – mówi Domozych.

Natomiast w momencie, gdy ruszą prace nad alejkami (najszybciej w połowie maja), to również w miarę możliwości urząd wraz z wykonawcą postarają się zapewnić ciąg komunikacyjny z miastem.

Mieszkańcy czekali też na wycinkę topól, których kwitnienie było uciążliwe. Przetarg na usunięcie drzew został ogłoszony wczoraj (13.04). 126 drzew i krzewów wraz z ich wywozem i uprzątnięciem terenu z frezowaniem pni ma być wykonane do końca tego roku. - Prace będą podzielone na dwa etapy. W pierwszym zostaną wycięta drzewa, które przeszkadzać będą m.in. w budowie ogrodu botanicznego, jak też większa część topól. Pozostałe wycięte będą pod koniec roku – informuje dyrektor WB-I.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl