Udany start szachistów

2011-04-11 09:57:57  |  Zenon Graszek

Z powodzeniem startowali szachiści „Koła” PMDK Brusy w turniejach szachowych w Chojnicach i w Łęgu.

W dniu 5 marca w Chojnicach z udziałem 44 uczestników odbył się turniej szachowy „Bawmy się razem”. W zawodach wystartowało 5 naszych zawodników. Wszyscy rozegrali 9 partii, odnieśli kilka cennych zwycięstw  i mieli możliwość doskonalenia umiejętności szachowych.

Pierwsze miejsce w kategorii wieku do 10 lat zajął Filip Rumel-Czarnowski a trzeci był Dawid Warsiński. W kategorii wieku do lat 12 drugie miejsce zajął Krzysztof Warsiński a w  kategorii do lat 16 trzeci był Sylwester Lamczyk. Nie udało na podium zmieścić się Mateuszowi Dobbkowi, który był czwarty.

W dniu 9 kwietnia w Łęgu z udziałem 37 uczestników odbył się XI Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Czerska. Tym razem wystartowało 10 naszych zawodników.

Największy sukces w odniósł Sylwester Lamczyk, który wygrał dobrze obsadzoną kategorię „gimnazjalistów” wyprzedzając silnych zawodników UKS Ósemki Chojnice. Trzeci w tej kategorii był Mikołaj Bruski. Zwycięstwo w kategorii „szkół podstawowych” odniósł Krzysztof Warsiński, a trzeci był jego młodszy brat Dawid.

Kilka miejsc na podium wywalczyli również uczestnicy „Koła Szachowego” PMDK Brusy, które raz w tygodniu odbywa się w Czersku.

W kategorii dziewcząt trzecie miejsce zajęła Aleksandra Kamińska, a w kategorii chłopców „szkół podstawowych” drugi był Patryk Schroeder.

Życzymy dalszych udanych startów i sukcesów w kolejnych turniejach.