Podział punktów na Mickiewicza

2011-04-09 20:46:14  |  Ł.R.

Dzisiaj (09.04) na stadionie przy ulicy Mickiewicza, Chojniczanka w meczu o mistrzostwo II ligi podejmowała Ruch Zdzieszowice.

Nie udało się zmazać plamy z przed tygodnia jaką był niewątpliwe remis z ostatnią w tabeli Polonią Nowy Tomyśl. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Grzegorza Kapicę zaledwie zremisowali z przeciętnie grającym zespołem ze Zdzieszowic. Początek spotkania zapowiadał się obiecująco. Beniaminek z Chojnic ruszył z animuszem na rywala. Szansę gry od początku spotkania dostał Szymon Gibczyński. Na pierwszą groźną akcję czekaliśmy do 10. minuty meczu, kiedy to Marek Kowal trafił w słupek. Chojnicznka atakowała a bramkę zdobyli goście. W 19. minucie po błędzie defensywy, Krzysztofa Barana pokonał Tomasz Kasprzyk. W 31. minucie swoja obecność na boisku zaznaczył ,,Gibon", strzelając bramkę wyrównującą. Tylko dwie minuty trwała radość piłkarzy Chojniczanki. W 33. minucie nasz bramkarz musiał po raz drugi wyjmować piłkę w własnej bramki. Strzelcem gola na 2:1  dla drużyny przyjezdnej był Mateusz Bodzioch. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Chojniczanka za wszelką cenę dążyła do wyrównania jednak sytuacji było jak na lekarstwo. Groźnie atakowali również goście, na nasze szczęście bezskutecznie. Na kolejną tego dnia bramkę czekaliśmy do 85. minuty. W zamieszaniu w polu karnym nawiększym sprytem wykazał się Artur Andruszczak, który dzięki swojej pierwszej bramce w lidze, doprowadził do wyrównania. Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami remisując 2:2. Po tej kolejce Chojniczanka spadła o jedno miejsce i z dorobkiem 38 punktów plasuje się na piątym miejscu w lidze. W następnym naszym rywalem będzie Zawisza Bydgoszcz.

CHOJNICZANKA CHOJNICE - RUCH ZDZIESZOWICE 2:2 (1:2)

Chojniczanka Chojnice – Ruch Zdzieszowice 2:2 (1:2)

Chojniczanka: Baran – Andruszczak, Jakosz (57′  Ziemak), Sierant, Mikołajczyk (63′ Noga) – Trojanowski, Atanackowić, Parzy, Lenart – Gibczyński (52′ Magdziński), Kowal (52′- Kaźmierowski).

Ruch: Mika – Bella, Jakubczak, Bodzioch, Bobiński, Kasprzyk (76′ Kiliński), Damrat, Bukowiec, Kapłon, Buchała (68′ Juszczak), Giesa (82′ Rogowski).