Strona główna

Igielska też na drogowej liście

Igielska też na drogowej liście

2011-03-24 09:23:13  |  Tekst i fot. mz

Burmistrz ma już propozycję ulic do wykonania. Ostatnio dorzucił do niej jeszcze ul. Igielską.

 

- Ja chcę dokonać samokrytyki, bo uważam, że Igielska jest w gorszym stanie niż Morozowa – przyznał Arseniusz Finster.

 

Od skrzyżowania z ul. Ceynowy do wjazdu do mleczarni ma zostać sfrezowana nawierzchnia i położona nowa warstwa asfaltu. 300 tysięcy na remont Igielskiej ma zostać zabrane z 700 tys. zł przeznaczonych w tym roku na park Tysiąclecia. Skąd potem znajdzie się kasa na park?  - Liczymy na oszczędności z przetargów na wykonanie 9 ulic – powiedział burmistrz.

 

Czy Morozowa, którą jeździ przecież codziennie wiele osób mieszkających w Chojniczkach, a pracujących w Chojnicach, i Igielską można postawić w jednym rzędzie? - Oczywiście Morozowa ma większe znaczenie, ale Igielska prowadzi do firm tj. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, piekarnia Społem, Miejskie Wodociągi, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin. W pobliżu jest też przecież Schronisko dla Nieletnich – odpowiada włodarz.

 

Arseniusz Finster skomentował też pojawiające się głosy, że droga zyska nową nawierzchnię (nakładka), bo w okolicy buduje się przedsiębiorca Andrzej Skiba.

- To nie ma nic wspólnego, z tym że Pan Andrzej Skiba buduje tam dom. W żadnym razie nie jest to powiązane. Każdy gdzieś przecież mieszka - tłumaczy włodarz.

 

Na ostatniej sesji radni miejscy zgodzili się też na zbycie 4-hektarowej działki przy ul. Igielskiej. Jak poinformował podczas sesji dyrektor Wydziału Gospodarowania Przestrzenią i Nieruchomościami Jacek Marczewski, plan zagospodarowania przestrzennego określa miejsce jako teren zieleni i wód stojących. Teren przeznaczony na sprzedaż dotychczas dzierżawił Andrzej Skiba.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl