Chojniczanka nadal bez zwycięstwa

2011-03-20 20:19:35  |  Ł.R.

Bojowe humory towarzyszyły piłkarzom i trenerom Chojniczanki Chojnice przed spotkaniem XX kolejki II ligi z Jarotą Jarocin.

Inauguracyjny mecz piłkarzy Grzegorza Kapicy nie przyniósł goli na stadionie przy ulicy Mickiewicza. Wszyscy liczyli na nie w meczu wyjazdowym w Jarocinie. Wartym odnotowania jest fakt, że był to pierwszy mecz piłkarzy Jaroty Jarocin na własnym stadionie od dłuższego czasu. W poprzedniej rundzie z powodu braku licencji rozgrywali oni swoje mecze na stadionie Warty Poznań.

Chojniczanie świetnie weszli w mecz. Już w 5. minucie Marek Kowal najwyżej wyskoczył w polu karnym, wykorzystując dobre dośrodkowanie Tomasza Parzego z rzutu wolnego. Po jego "główce" piłka zatrzepotała w bramce Jaroty. Przewaga naszych piłkarzy powinna zostać udokumentowana w odstępie kilkunastu kolejnych minut. Niestety sprawdziło się tym razem stare piłkarskie porzekadło, że ,,niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Radość z prowadzenia trwała bowiem do 22. minuty. Wtedy to właśnie Karol Danielak pokonał Krzysztofa Barana. Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie, pomimu kilku zmian personalnych Chojniczanka nie potrafiła znaleźć sposobu na ulokowanie piłki w bramce rywala. Bliski szczęścia był Tomasz Lenart, którego strzał głową świetnie obronił bramkarz gospodarzy, chroniąc swój zespół od utraty gola. Ostatecznie beniaminek z Chojnic wywiózł z Jarocina jeden punkt, remisując spotkanie 1:1.

Już dziś zapraszamy na następne spotkanie Chojniczanki, które rozegrane zostanie na stadionie przy ulicy Mickiewicza w sobotę 26 marca. Do Chojnic przyjeżdza bowiem Zagłębie Sosnowiec. Początek meczu o godz. 15:00.

Chojniczanka: Baran - Andruszczak, Jakosz, Sierant, Mikołajczyk - Trojanowski (46' Lenart), Atanacković (68' Ziemak), Parzy, Noga (62' Hajdamowicz) - Kowal, Kaźmierowski.

JAROTA JAROCIN – CHOJNICZANKA CHOJNICE 1:1